Tavo LRT

2015.10.07 09:35

Praėjusią savaitę LRT žiūrovams įdomiausia – itin sėkmingas lietuvės verslas Anglijoje

LRT.lt2015.10.07 09:35

Pateikiame LRT Mediatekos įrašų penketuką. Šie įrašai praėjusią savaitę LRT Mediatekos lankytojų buvo žiūrimiausi.

Daugiausiai mediatekos lankytojų dėmesio sulaukė „Emigrantai“. Ankstesnėje laidoje Graikijos sostinėje gyvenanti moteris atskleidė, kaip du kartus gyvenime prarado viską. Aušra labai daug pasakojo ir apie Gintarą – savo vyresnėlį sūnų, kuris labai daug padėjo kliūčių pilname kelyje. „Emigrantų“ kūrėjai nė nenutuokė, kad tai – tas pats Gintaras, su kuriuo jau buvo sutarę susitikti. Moldovoje gimęs, Lietuvoje augęs, o galų gale Graikijoje apsigyvenęs vyras sako pats gerai nesuprantantis, kur jo namai.

Antroji istorija apie Cobhamą, miestelį šalia Londono, kuriame gyvena visoje šalyje žinomi verslininkai, garsūs politikai ir futbolininkai. Anglai giriasi, kad šis ir aplinkiniai miesteliai itin britiški, o imigrantų, kurių apstu visoje šalyje, – čia vos vienas kitas. Bet yra ir kelios išimtys. Pavyzdžiui, lietuvė Gintarė Lisauskienė su vyru. Ši pora, jau penkiolika metų gyvenanti Didžiojoje Britanijoje, Cobhame įsikūrė ne veltui.

Ne mažiau LRT mediatekos lankytojus domino ir laida „Gyvenimas“. Pirmasis jos herojus – beveik 10 metų LRT televizijoje dirbantis Ignas Krupavičius, kuris nutarė papildyti Lietuvos kariuomenės savanorių gretas. Žurnalistas tikina, kad apsispręsti nebuvo sunku, mat tai – ir pareiga tėvynei, ir reikalingas poilsis.   

Kitas laidos pasakojimas – apie moterį, kuri ištekėjo už libaniečio ir persikėlė gyventi į Saudo Arabiją, iš rankų nepaleisdavo Korano, o jos veidą dengė čadrą. Tačiau lietuvės gyvenimas pasikeitė: savo ateitį ji kuria nebe tolimojoje Saudo Arabijoje, o kaimyninėje Latvijoje – Jūrmaloje.

Žiūrovai susidomėjo ir projektu „Tikri vyrai“, kuriame dalyvauti nutarė atlikėja Nijolė Pareigytė-Rukaitienė. „Kai dabartinė situacija tokia įtempta, noriu žinoti, kaip apginti savo vaiką, bent būti čiupinėjusi ginklą, žinoti, kaip jį užtaisyti, kaip šaudyti. Kiekvienas dalykas, kurį išmokstame, niekur neišgaruoja“, – tikino moteris. 

Įdomus mediatekos lankytojams buvo ir intelektinis žaidimas „Auksinis protas“, kuriame šį kartą lankėsi policija. „Jus pamatę, daugelis išsigąsta. Mus – taip pat. Bet jūs mūsų nebijokit“, – ramino į žaidimo filmavimą atvykusius policininkus Arūnas Valinskas. Prieš Angelų sargų arba Policijos dienos šventę intelektualiausi policijos pareigūnai iš įvairių Lietuvos miestų turėjo laikyti rimtą egzaminą.

Laida „Stilius“ taip pat nepraranda susidomėjimo. Pirmasis jos herojus, Algirdas Gricius, gavęs pastabų dėl netinkamos aprangos, jas įsiminė ilgam. Informacinių technologijų specialistas, nieko bendra neturintis su mada ir puošyba pradėjo rašyti tinklaraštį, kurio rašinius skelbia naujienų portalai, žurnalai ir sulaukia didžiulio dėmesio. 

Antrasis pasakojimas – žinomo dirigento Gintaro Rinkevičiaus dukra smuikininkė Saulė Rinkevičiūtė dėl šunų išsikėlė gyventi į užsienį, o aktorės Brigitos Arsobaitės australų aviganis kartais šeimininkės laukia grimo kambaryje, per repeticijas ar netgi žiūrovų salėje.

1.       „Emigrantai“

2.       „Gyvenimas“

3.       „Tikri vyrai“

4.       „Auksinis protas“

5.       „Stilius“