Naujienų srautas

Tavo LRT2015.10.05 19:48

Skelbiama atranka į nacionalinę „Euroviziją“

LRT.lt 2015.10.05 19:48

Gruodžio pradžioje bus aišku, kurie atlikėjai pasiryžę ginti Lietuvos vardą žiūrimiausiame pasaulyje dainų konkurse. Iki gruodžio 1-osios Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija laukia paraiškų visų, norinčių dalyvauti „Eurovizijoje“.   

Nacionalinės atrankos taisykles galima rasti čia

Dalyvius, pasak LRT TELEVIZIJOS vyriausiojo prodiuserio Audriaus Giržado, galima suskirstyti į tris kategorijas. Tai – atlikėjai, dalyvaujantys be pasirinktos dainos, kūriniai, kuriuos konkursui pateikia autoriai, su konkrečiu kūriniu pretenduojantys atlikėjai.

„Šių metų atranka nuo praėjusių skirsis tuo, kad savo kūrinį į atranką atsinešantys atlikėjai gali būti ramūs dėl to, kad tą dainą visos atrankos metu atliks jie ir tik jie, kol tas kūrinys iškris arba laimės atranką“, – pasakoja A. Giržadas. 

Pirmuosiuose atrankos etapuose varžysis atlikėjai su atrinktomis autorių dainomis, toliau į kovą stos su savo dainomis prisistatantys atlikėjai, kol galiausiai susigrums geriausieji iš abiejų kategorijų. Galutinį rezultatą, kaip visada, lems ir komisija, ir žiūrovai.

Nacionalinės atrankos koncertai vyks sausį ir vasarį. Gegužę atrankos nugalėtojas atstovaus Lietuvai 2016-ųjų „Eurovizijoje“, kuri vyks Stokholme.

Paskutinis lietuvių pasirodymas „Eurovizijoje“:

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi