Tavo LRT

2020.03.31 10:17

„Stiprūs kartu“ laidoje – Gitano Nausėdos kvietimas dovanoti kompiuterius jų neturintiems moksleiviams

LRT.lt2020.03.31 10:17

Antradienį, kovo 31 d. LRT TELEVIZIJOS laidoje „Stiprūs kartu“ – dar viena istorija apie jėgas suvienijusią Lietuvą. Laidos žiūrovai išgirs apie iniciatyvą „Mokykla namuose“, kurios iniciatoriai kviečia padovanoti kompiuterių moksleiviams, kurie jų neturi, todėl negali dalyvauti šią savaitę prasidedančiame nuotolinio mokymo procese.

„Prasidėjus nuotoliniam ugdymui namuose, daugybė vaikų iš mažiau pasiturinčių šeimų dar neturi tam reikalingų priemonių – kompiuterio, išmaniojo įrenginio ar interneto.

Jei karantinui mokymosi proceso ilgam nutraukti nepavyko, jis vėl atkurtas, tai priemonių trūkumas yra ta kliūtis, kurios didelė dalis šeimų pačios neįveiks – turime visi kartu joms padėti. Lietuvai svarbus kiekvienas vaikas.

Negalime leisti, kad pandemija dar labiau padidintų atskirtį švietime, kuris yra visų mūsų ateitis“, – sako šalies vadovas Gitanas Nausėda.

Kompiuterių skyrė ir pati prezidentūra – prezidentas G. Nausėda perdavė Valstybės pažinimo centro planšetinius kompiuterius, kurie bus išdalyti Trakų rajono pradinukams.

Prezidentas taip pat dėkoja žmonėms ir socialiai atsakingo verslo įmonėms, jau prisidedantiems, kad vaikai iš socialiai pažeidžiamų šeimų kuo greičiau galėtų pradėti mokytis nuotoliniu būdu kartu su visais, ir kviečia visus jungtis prie iniciatyvos „Mokykla namuose“ – padovanoti vaikams nebenaudojamus, bet veikiančius kompiuterius, juos paskolinti arba nupirkti.

„Stiprūs kartu“ iniciatyvos suburtas Nacionalinis savanorių pagalbos koordinavimo centras jau vienija 3 tūkst. savanorių. „Stiprūs kartu“ savanoriai primena, kad informacijos apie žmones, kuriems karantino metu reikalinga pagalba, laukia trumpuoju telefono numeriu 1827 arba www.stipruskartu.lt.

„Stiprūs kartu“ LRT TELEVIZIJOS eteryje – kiekvieną darbo dieną 16.30 valandą. Prie projekto prisijungė ir šaulys-savanoris Dominykas Kubilius, tapęs dar vienu laidos vedėju.