Tavo LRT

2020.03.31 08:48

Fuerteventūroje gyvenanti Jurga Baltrukonytė: lietuviai grįžta namo, nes pasitiki Lietuvos medicinos sistema

LRT.lt 2020.03.31 08:48

COVID-19 pandemija keičia po visą pasaulį išsibarsčiusių lietuvių gyvenimus – vieni skuba grįžti į Lietuvą, kiti apsisprendžia likti svetur ir čia pralaukti susirgimų piką. Italija ir Ispanija – dvi labiausiai paveiktos Europos šalys. Kaip laikosi čia gyvenantys lietuviai? Apie tai – LRT TELEVIZIJOS laidoje „(Ne)emigrantai“ šį antradienį, kovo 31 dieną.

Šešiolika metų Italijoje gyvenanti Inga Akulauskaitė sako, kad visi gyventojai yra sukrėsti viruso masto ir netekčių. Žmonės nebežino, kada jiems vėl bus leista tiesiog apsikabinti. „Labiausiai turbūt ir aš pasiilgau susitikti su draugais, apsikabinti, juokauti. Iki tol net nesusimąstai apie tokius paprastus dalykus, kol jų iš tavęs neatima, bet kai suvaržomas visos šalies žmonių gyvenimas, kai atimamas iš jų pamėgtas gyvenimo būdas... Manau, jei dabar kas nors gatvėje pamatytų, kad du žmonės apsikabinę, turbūt akmenimis užmėtytų“, – apie tai, kaip paskelbtas karantinas pakeitė italų, draugiškos ir svetingos tautos, gyvenimo būdą, laidoje pasakos Inga.

Antrasis laidos pasakojimas nuves į Kanarų salą Fuerteventūrą, kur su šeima įsikūrusi rašytoja ir redaktorė Jurga Baltrukonytė. Moteris pasakos, kad didėjant nerimui taip pat svarstė, gal grįžti į Lietuvą ir neramų periodą praleisti gimtajame krašte.

Nors susirgus kam nors iš šeimos narių Jurga su artimaisiais saugiau jaustųsi Lietuvoje, šeima visgi nusprendė likti saloje ir kantriai išlaukti, kada bus saugu grįžti į gimtinę. „Tai yra didelis komplimentas Lietuvai ir Lietuvos medikams. Visi lietuviai pasitiki lietuviška medicina.

Jeigu būtų palankesnės aplinkybės, būtinai skristume ir mes. Tačiau dabar klausome rekomendacijų, kad tais atvejais, kai galima išlaukti ir saviizoliuotis svetimoje šalyje, liktumėme ten, kur esame, o ne skristume namo ir galimai atneštume dar naujų koronaviruso atvejų į Lietuvą. Laikomės rekomendacijų ir bandom nurimti širdyje, kad viskas praeis, tereikia sėdėti namie ir viską dezinfekuoti“, – optimistiškai apie gyvenimą karantino sąlygomis Ispanijos saloje Fuerteventūroje pasakos Jurga.

Dar vienas pasakojimas – taip pat iš Ispanijos, Tenerifės salos. Čia gyvenantis, verslą susikūręs Martynas atvirai pripažins, kad nežinia dėl karantino trukmės kelia nerimą. Vyras skaičiuoja dienas, kiek jam dar pavyks išsilaikyti versle, kuris priklauso nuo turizmo. Šiuo metu salos gyvenimas yra visiškai sustojęs, gatvės tuščios, turistų beveik nebeliko. Tiesa, savo turimus butus Martynas kol kas nuomoja tautiečiams, kurie dėl karantino ir apriboto susisiekimo tarp šalių įstrigo saloje ir nebegali grįžti į Lietuvą.

Kaip svetur gyvenantiems lietuviams pavyksta išgyventi COVID-19 pandemijos labiausiai paveiktose šalyse – laidoje „(Ne)emigrantai“ šį antradienį nuo 19.30 val. per LRT TELEVIZIJĄ.