Tavo LRT

2015.10.07 13:01

LRT KULTŪRA išrinko geriausią Kauno bienalės rezidencijos darbą

Dešimtojoje Kauno bienalėje pirmą kartą surengtas meno rezidencijos projektas, kuriame kartu dirbo 12 jaunų garso ir vaizdo menininkų iš Lietuvos bei užsienio. Geriausią darbą išrinko ir LRT KULTŪROS kanalas.

Geriausiu meno rezidencijos projekto darbu LRT KULTŪROS kanalas išrinko lietuvio Pauliaus Rainio ir dano Nikolajaus Kiunde darbą „Plienas, garso kolonėlės, šviesa“.

Kūrėjai pripažįsta, kad tik išgirdę užduotį nepasidžiaugė – kūrybinės dirbtuvės-laboratorijos dalyviai idėjų garso ir vaizdo performansams bei instaliacijoms ieškojo apleistuose Kauno tekstilės fabrikuose. Sako, daug eksperimentavę, kol sukūrė monotonišką, save kuriantį orkestrą. Savo darbe jie neieško simbolių.

„Vaikščiodami po apleistus pastatus pastebėjome, kad daugelis apleistuose pastatuose esančių industrinių likučių, kurie yra visiškai skirtingų medžiagų - metalas, betonas ar kitos liekanos – turi daug akustinių savybių. Pabandėme tiesiog prieiti kūrybiniu keliu ir prakalbinti konkrečią medžiagą“, – pasakoja P. Rainys.

Jam antrina ir N. Kiunde, kuris džiaugiasi, kad turėjo galimybę dirbti su žmogumi, kuris yra kitos srities menininkas. „Paulius yra vizualinio meno kūrėjas - dirba su stiklu, skulptūra. Aš esu muzikas, dirbu su garsu. Buvo labai įdomu sujungti vizualaus ir garso meno pasaulius“, – tvirtina N. Kiunde.

Pirmą kartą per dešimt Kauno bienalės metų surengtoje jaunųjų menininkų rezidencijoje dalyvavo 12 kūrėjų iš Lietuvos, Italijos, Kroatijos, Graikijos, Norvegijos ir Danijos. Iki šiol vieni kitų nepažinoję garso ir vaido menininkai dirbo poromis.

„Visi šeši projektai, kurie buvo sukurti šios parodos metu, šiai parodai, yra unikalūs. Jie – iš labai skirtingų disciplinų, požiūrių. Yra daug interaktyvumo, daug medžiagos naudojama iš skirtingų vietų“, – pasakoja kuratorė Sandra Kazlauskaitė

Didžiausiame Baltijos šalyse šiuolaikinio meno festivalyje „Kauno bienalė“ bus atidaryta 12 parodų, rengiami edukaciniai užsiėmimai. Jame dalyvauja daugiau nei 80 menininkų iš įvairių šalių. Kauno bienalė vyks iki gruodžio 31 d.