Tavo LRT

2015.10.03 21:06

„Dainų dainoje“ – dviejų komisijos narių debiutas

Karolina Drigotaitė, LRT.lt2015.10.03 21:06

Projektas „Dainų daina“ įsibėgėjo – kaskart pristatomi ne tik nauji kūriniai, konkurse pasirodo ir naujų komisijos narių. Antradienio popietę surengtame filmavime debiutavo Edmundas Kučinskas ir Robertas Stanionis.   

Be jų, vyresniųjų komisijoje šį kartą – Vytautas Šiškauskas ir Mikalojus Novikas. Jaunesniųjų komisijoje – Deividas Zvonkus, Vudis, Stano ir Gintarė Karaliūnaitė. 

Filmavimą pradėjo Egidijus Sipavičius. Jis pristatė R. Stanionio dainą „Pėdsakai“. Devintajame dešimtmetyje šią dainą dainavo grupė „Koda“. Kūrinio autorius kalbėjo, kad tai – viena sėkmingiausių jo dainų. Stano tikino, kad jam patiko ir daina, ir E. Sipavičiaus atlikimas. „Ši daina jau tapusi lietuviško popmuzikos klasika, tai – kaip etalonas“, – sakė D. Zvonkus. 

Evelina Sašenko atliko G. Karaliūnaitės dainą „Gitara“. „Graži kompozitorė, graži dainininkė, graži daina, tačiau nesupratau žodžių“, – priekaištavo M. Novikas. Komplimentų negailėjo ir V. Šiškauskas. E. Kučinsko manymu, didelis privalumas tai, kad G. Karaliūnaitė pati sau kuria dainas. 

Kūrinys „Nekaltinkit manęs“ suskambo V. Šiškausko lūpomis. „Kaip visada, kai V. Šiškauskas scenoje, viskas labai gražu, skaidru ir šventiška“, – kalbėjo D. Zvonkus. G. Karaliūnaitės manymu, V. Šiškauskas rado auksinį raktelį, kuris atrakino publiką. Vudis teigė, kad tai jam – viena iš mėgstamiausių V. Šiškausko dainų. 

Liepaičių choras ir Gražvydas Sidiniauskas atliko Stano dainą „Meilė neklysta“. „Nesu girdėjęs šios dainos, tarp Stano dainų nėra panašių“, – manė M. Novikas. R. Stanionio manymu ši daina turi perspektyvą. „Su šia daina ne gėda pasirodyti ir festivaliuose“, – kalbėjo jis. 

E. Kučinskas į sceną lipo su kūriniu „Už strazdo giesmę“. Dauguma komisijos narių ir laidos vedėjai pripažino, kad kūrinys – ypatingai griebiantis už širdies. Stano teigimu, jis dar nepribrendo, kad suvoktų „visą kūrinio gelmę“. „Tai buvo taip gerai. Kūrinys tiesiog sukausto“, – teigė Vudis. 

D. Zvonkaus kūrinį „Reikėjo tart bent vieną žodį“ atliko M. Jampolskis. Kūrinio autorius nutarė išbandyti dainuojamąją poeziją ir Vytauto Mačernio eilėms sukūrė muziką. „Pasijutau kaip spektaklyje“, – komentavo V. Šiškauskas. M. Noviko teigimu, kūrinys – stiprus ir paveikus. 

M. Noviko dainą „Daina Tau“, kurią jis parašė savo žmonai auksinių vestuvių metinių proga, atliko Mečislovas Subelis. „Šauni muzika, tokia muzika nesensta“, – komentavo D. Zvonkus. „Stebėjau jūsų žmoną, ji švytėjo“, – nutarė G. Karaliūnaitė. 

Grupė „69 danguje“ atliko Vudžio dainą „Lietuvoj mums gera“. „Vudis – žmogus, kuris spinduliuoja šiluma ir gyvenimu“, – gyrė V. Šiškauskas. R. Stanionis įvertino patriotišką kūrinio pavadinimą. E. Kučinsko manymu, tokius kūrinius rašyti labai sunku, mat greitai galima nuslysti link „pigaus linksmumo“.

„Dainų daina“ – kiekvieną šeštadienį 21 val. per LRT TELEVIZIJĄ. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt