Tavo LRT

2020.03.25 16:28

„Vienos miško pasakos“ – Teatro dieną portale LRT.lt

LRT.lt2020.03.25 16:28

Šį penktadienį, kovo 27 dieną, minime Tarptautinę teatro dieną ir kviečiame išskirtinei, virtualiai spektaklio „Vienos miško pasakos“ (režisierė – Yana Ross) premjerai LRT.LT portale. Šis Valstybinio jaunimo teatro spektaklis suaugusiems nominuotas net keturiose šių metų „Auksinių scenos kryžių“ nominacijose. Jo peržiūra 23 val. prasidės išskirtiniu režisierės Yanos Ross pristatymu.

Austrų dramaturgas Ödönas von Horváthas pjesę „Vienos miško pasakos“ parašė dar prieš Antrąjį pasaulinį karą, lyg netyčia nuspėdamas Austrijos likimą fašistinės Vokietijos rankose.

Režisierė Yana Ross, kartu su dramaturgu Mindaugu Nastaravičiumi, sukūrė spektaklį, kuriame gilinamasi į žmogaus išgyvenimus, jo santykį su praeitimi, veidmainyste, čia gausu ir konstruktyvios visuomenės kritikos. Tautos nacionalizmas spektaklyje traktuojamas kaip ideologija, apibrėžianti konkrečių žmonių kilmę, pažiūras, gebėjimus, skatinanti jais išskirti save iš kitokius įsitikinimus ginančios visuomenės dalies.

Pjesė turi labai stiprią ir savitą pasaulėžiūrą. Pats spektaklis reprezentuoja kitoniškumą, žmogaus bandymą plaukti prieš srovę. Vaizduojama visuomenė, kuri bando visus suvienodinti, o žmogus tam pasipriešinti dažnai negeba, bijo. Nors kūrėjai iš 1931 metų nacionalistinės Austrijos ir jos santykių su Vokietija perkelia mus į dabartinę Lietuvą ir vaizduoja jos santykį su Rusija, kūrinio centre išlieka tos pačios problemos, vertybės, tematika.

Vaidmenis spektaklyje sukūrė Matas Dirginčius, Sergejus Ivanovas, Irmantas Jankaitis, Aleksas Kazanavičius, Janina Matekonytė, Dalia Morozovaitė, Vidas Petkevičius, Aušra Pukelytė, Simonas Storpirštis, Dovilė Šilkaitytė, Paulina Taujanskaitė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.