Tavo LRT

2020.03.25 09:11

Rimantė Kulvinskytė savanoriaudama nesulaikė ašarų: mes palaiminti savo burbule

LRT.lt2020.03.25 09:11

LRT TELEVIZIJOS laidos „Gyvenimo spalvos“ herojais trečiadienį taps laidų vedėja, kūrybininkė Rimantė Kulvinskytė su vyru Povilu Miškiniu

Pora dieną skirs savanorystei „Betanijos“ valgykloje, veikiančioje Vilniuje. Kasdien ten tris kartus per dieną pavalgo po 150 žmonių. „Skutu bulves ir graudinuosi. Mes tokie iš dalies palaiminti, kad gyvename savo burbule: draugų, šeimos... Atrodo, aplink vien laimingos šeimos, niekam nieko netrūksta, visi savo vaikais rūpinasi, artimaisiais. Bet net nereikia už Vilniaus važiuoti, dvylika minučių nuo namų ir kitas pasaulis. Daug skirtingų pasaulių...“, – graudinsis Rimantė.

Laidoje Rimantė ir Povilas atvirai dalysis istorijomis ir apie gyvenimo skirtus iššūkius. „Mes įpratę gyventi sėkmėje. Visi yra gražūs: gražūs viršeliai, gražios istorijos, kelionės, o apie nesėkmes niekas nekalba“, – sakys Rimantė. Jiedu jau ir anksčiau yra atvirai kalbėję apie savo sudėtingiausius išgyvenimus – ir apie nutrūkusį nėštumą, ir apie žlugusį verslą.

„Pas psichoterapeutą atsidūriau po pusmetį trukusio bandymo išgelbėti įmonę. Buvau visiškai nusėdęs, pajuodęs, sukritęs... Mes tiesiog šnekėjome, kodėl taip yra, ko aš noriu, ką daryčiau kitaip. Paprasti klausimai, kuriuos gali sau užduoti, bet neužduodi. Reikia pagalbos, kad kažkas truputį pakreiptų, kad pats juos sau užduotum ir pats į juos atsakytum“, – laidoje pasakos Povilas.

Siekdami įkvėpti kitus ir, kaip patys sako, keisti visuomenę, Rimantė su Povilu ėmėsi kurti specialią turinio platformą „Laimės dieta“. „Mes „Laimės dietoje“ rašome ir apie dienos įpročius, santykius, buitį. Gauname daug grįžtamojo ryšio ir tai yra žymiai didesnis apdovanojimas nei trys ar dešimt tūkstančių „patinka““, – apie porai svarbią veiklą laidoje pasakos Povilas.

Laida „Gyvenimo spalvos“ rodoma trečiadieniais 19.30 val. per LRT TELEVIZIJĄ. Sėkmingi žinomi Lietuvos žmonės dienai tampa skirtingų sričių savanoriais. Dalydamiesi savo gyvenimo patirtimi ir laiku jie ne tik padeda tiems, kuriems reikalinga pagalba, bet ir patys iš naujo susipažįsta su savimi.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.