Naujienų srautas

Tavo LRT2020.03.23 15:13

Savaitės filmų gidas: kinas, kurį norėsis pamatyti

LRT.lt 2020.03.23 15:13

Šią savaitę LRT kino mėgėjams pristato filmus, kurie tikrai nepaliks abejingų. Rodysime nuotaikingas komedijas, romantikos kupinas juostas ir veiksmo trilerius. Neabejotinai rasite iš ko rinktis!

Ketvirtadienis. 26 d.

Šįkart „Elito kino“ rubrikoje – drama „Mano mama“, pelniusi „Europos kino akademijos“ nominaciją už režisūrą ir geriausią moters vaidmenį. Filmo herojė režisierė Margerita blaškosi tarp filmavimo aikštelės ir ligoninės, kur gydosi jos mama. Moteris stengiasi suderinti darbą ir šeimą, tačiau nerimas dėl mamos sveikatos temdo jos gyvenimą. Negana to, iš Amerikos atvyksta įnoringas aktorius Baris, kuris tampa iššūkiu visai kūrybinei grupei, o ypač Margeritai, kuri šiuo metu išgyvena sudėtingą gyvenimo tarpsnį. Prieš pat filmą rubrikoje „3 minutės iki kino“ svečiuosis menotyrininkė Laima Kreivytė. Vaidybinį filmą „Mano mama“ žiūrėkite per LRT PLIUS, 21.33 val.

Penktadienis. 27 d.

Penktadienio vakarui – kokybiškas „Europos kinas“. 21.30 val., LRT PLIUS kanale – režisieriaus Federico Fellini komiška drama „Amarcord“. Jos centre – režisieriaus alter ego tapęs žavus jaunuolis Titas. Istorija pasakoja apie Fellini paauglystės metus Italijoje. Ketvirtojo dešimtmečio miestelis, valdomas fašistų valdžios, pilnas svajotojų ir keistuolių. Kino juostoje nėra siužeto, bet nuolat iškyla vaiko atminties nuotrupos, susijungiančios į nostalgijos ir vidinių išgyvenimų paieškas. Visi Fellini asmeniški prisiminimai perkurti ir įpinti į fantazijos tinklą. Režisierius šį filmą pristato kaip savo jaunystę atspindinčią kino novelę. Juosta pelnė „Oskarą“ už geriausią užsienio filmą.

22.50 val. LRT TELEVIZIJA savo žiūrovams pristato psichologinį trilerį „Kuždesių sala“. Filmo veiksmas prasideda 1954-aisiais, kai šerifas Tedis Danielsas su darbo partneriu atplaukia į Kuždesių salą, kurioje įsteigta psichiatrijos ligoninė, skirta ypač pavojingiems nusikaltėliams. Jų tikslas sužinoti, kaip iš užrakintos ir nuolat saugomos celės dingo viena pacientė. Tedis išsiaiškina, jog saloje dedasi paslaptingi dalykai...Praūžus uraganui, nutrūksta visi ryšiai su žemynu ir tuomet ima dėtis dar keistesni dalykai. Tedis pradeda abejoti atmintimi, draugu ir savo protu.

Šeštadienis. 28 d.

„Kino žvaigždžių alėjos“ rubrikoje – filmas „Oro uostas“, sukurtas pagal amerikiečių rašytojo Arthuro Hailey romaną. Filmo veiksmas vyksta išgalvotame Linkolno oro uoste, kuris dėl pūgos tampa nebevaldomas. Ši diena oro uosto vadovui Melui ir visai jo komandai labai sunki, kadangi reikia dirbti ypač sunkiomis sąlygomis. Netikėtai paaiškėja, jog vienas keleivis savo lagamine slepia bombą. Kaip išvengti nelaimės, jei lėktuvas jau ore? Kino juosta pelnė „Grammy“ apdovanojimą už geriausią muzikinį garso takelį. Įtampos persmelktą trilerį žiūrėkite per LRT PLIUS nuo 21.00 val.

Į LRT TELEVIZIJOS eterį šeštadienio vakarą atkeliauja romantinė komedija – „Pavogtas pasimatymas“. Filmo herojei Nensi niekaip nepavyksta susirasti antrosios pusės. Keliaudama į tėvų santuokos jubiliejų, ji netikėtai susipažįsta su mergina, vykstančią į aklą susitikimą su nepažįstamuoju. Pasimatymo atpažinimo ženklas – knyga apie tai, kaip rasti tą vienintelį. Netikėto atsitiktinumo dėka, Nensi „atpažįsta“ į aklą pasimatymą atėjęs patrauklus vyriškis. Nesiryždama atskleisti tiesos, jog ji nėra toji mergina, Nensi nusprendžia atsiduoti likimui. Nuotaikingą komediją žiūrėkite 23.10 val.

Savaitę LRT TELEVIZIJOS ekranuose pabaigs fantastinė komedija „Melagi, melagi“. Mažas berniukas užpučia gimtadienio žvakutes ir sugalvoja norą, kad tėtis daugiau niekada nemeluotų. Vieną dieną, advokato, kuris laimi visas bylas nuolat meluodamas, karjera žlunga, kadangi sūnaus noras išsipildo... Ar pavyks advokatui susigrąžinti darbą

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą