Naujienų srautas

Tavo LRT2020.03.23 13:50

LRT eteryje – daugiau dėmesio gyventojų psichinei sveikatai

LRT.lt 2020.03.23 13:50

Šaliai įžengus į antrą karantino savaitę visuomeninis transliuotojas LRT kartu su psichikos sveikatos profesionalais atkreipia dėmesį į tai, kad susidariusi situacija daro neigiamą įtaką gyventojų psichologinei sveikatai ir kviečia juos aktyviau pasirūpinti savimi. Nuo šios savaitės visose LRT platformose – radijuje, televizijoje ir naujienų portale – bus skiriama daugiau dėmesio šiai temai, dalinamasi profesionaliomis įžvalgomis ir patarimais, kaip nepasiklysti savyje ir tarp keturių sienų.

„Psichologinė pagalba žmonėms ir dėmesys psichikos sveikatai turėtų būti integrali pasirengimo ekstremalių situacijų valdymui dalis. Daugelio šalių patirtis rodo, kad tai yra viena esminių sąlygų, padedančių visuomenei sėkmingai atkurti pusiausvyrą, prisitaikyti prie pasikeitusios situacijos ir išsaugoti stabilumą.

Žiniasklaidos priemonės yra atsakingos už informacijos visuomenei teikimą tokiu būdu, kuris neturėtų neigiamo poveikio žmonių psichologinei sveikatai. Lietuvos psichologų sąjunga yra pasirengusi bendradarbiauti ir prisidėti prie šalies gyventojų psichinės sveikatos stiprinimo“, – sako vieno iš LRT partnerių Lietuvos psichologų sąjungos prezidentė Valija Šap.

Pasak LRT generalinės direktorės pavaduotojo Gyčio Oganausko, nacionalinis transliuotojas turi misiją ne tik teikti objektyvią ir patikimą informaciją apie įvykius šalyje bei pasaulyje, bet ir prisidėti prie bendros visuomenės gerovės.

„Jau praėjusią savaitę pristatėme specialų edukacinį turinį namuose likusiems moksleiviams, atrinkome specialų LRT mediatekos turinį įvairių interesų žmonėms. Suprasdami, kad saviizoliacija neišvengiamai atsiliepia ir tam, kaip žmonės jaučiasi, daugiau dėmesio LRT eteryje skirsime ir psichologiniam turiniui“, – sako LRT generalinės direktorės pavaduotojas Gytis Oganauskas.

Nuo šios savaitės kiekvieną dieną 8.25 val. LRT RADIJO laidoje „Ryto garsai“ psichologai atsakys į klausytojų siunčiamus klausimus.

Pokalbius su psichologais, jų patarimus, kaip išlikti sveikiems karantino metu, matysime ir LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“, ir girdėsime psichologinei tematikai skirtose LRT radijo programų laidose – LRT RADIJO laidoje „Čia ir dabar“ (transliuojama pirmadieniais 14.05 val., kartojama šeštadieniais 21.05 val.) ir LRT KLASIKOS laidoje „Pašnekesiai apie tave ir kitus“ (transliuojama penktadieniais 10.05 val., kartojama šeštadieniais 8.05 val.). Laidų įrašus galima rasti ir internete, LRT mediatekoje.

Radijo eteryje taip pat bus transliuojami trumpi, įkvepiantys žinomų Lietuvos žmonių linkėjimai visai šaliai šiuo įtemptu laikotarpiu. LRT eteryje taip pat bus primenama, kad susidūrus su sudėtingomis situacijomis visada galima kreiptis ir į psichologinės pagalbos linijas.

Specialų turinį, parengtą bendradarbiaujant su psichikos sveikatos specialistais, naujienų portale LRT.LT skaitytojai ras pažymėtą grotažyme #padėksau.

Klausimus, į kuriuos norėtumėte išgirsti psichologų atsakymus LRT laidose, kviečiame siųsti el. paštu rgarsai@lrt.lt.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą