Naujienų srautas

Tavo LRT2020.03.23 13:17

Jungtinėje Karalystėje koronavirusu sergantis Tautvydas: jei tu ligoninėje, tai – stebuklas

LRT.lt 2020.03.23 13:17

Šį antradienį, kovo 24 d., laidoje „(Ne)emigrantai“ kalbos neišvengiamai suksis apie naująjį koronavirusą COVID-19, paralyžiavusį gyvenimą visame pasaulyje. Karantino sąlygomis dabar gyvena beveik visa Europa, tik vienose šalyse jo laikomasi griežčiau, kitose – kontrolės mažiau. Jungtinė Karalystė – viena šalių, kuri į grėsmę nuo pat pradžių reagavo gana ramiai.

Su Anglijoje gyvenančiu emigrantu Martynu susisiekę laidos kūrėjai išgirdo, kad jis šiuo metu nuo koronaviruso gydomas ligoninėje, kurios nei pavadinimo, nei adreso jis nežino. „Iš seselių pavyko sužinoti, kad ši ligoninė yra perdaryta specialiai koronavirusu sergantiems žmonėms. Kiek girdėjau, tai yra kažkoks karinis kompleksas“, – laidoje pasakos vaikinas ir pridurs, kad dėl informacijos trūkumo jis jaučiasi visiškoje nežinioje. Ligoninės personalas iš Martyno kuriam laikui net buvo paėmę telefoną, tiesa, vėliau grąžino, kad galėtų susisiekti su tėvais.

Nors teigiama, kad jauni žmonės koronavirusu serga lengvai, o kartais net nejaučia simptomų, Martyno savijauta komplikavosi labai greitai. „Pradėjau sausai kosėti. Kosėti taip, kad, atrodo, gali plaučius iškosėti. Kartą tiek užsikosėjau, kad pradėjau dusti“, – apie ligą, kurią, atrodo, pavyko suvaldyti, pasakoja Martynas.

Tai, kad Martynas ligoninėje, yra stebuklas – sako kitas Londono lietuvis Tautvydas, kuris ir pats norėtų ten pakliūti. Tautvydas įtaria, kad koronavirusu serga ne tik jis pats, bet ir jo žmona. Tačiau jų įtarimų niekas negali patvirtinti, nes atsisakoma atlikti tyrimus. Net ir pradėjęs dusti vyras negalėjo išsikviesti pagalbos – pagalbos telefono darbuotojams jo situacija nepasirodė pakankamai rimta, kad jauną vyrą vežtų į ligoninę.

Kaip svetur gyvenantiems tautiečiams sekasi kovoti su koronavirusu – laidoje „(Ne)emigrantai“ šį antradienį nuo 19.30 val. per LRT TELEVIZIJĄ.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą