Naujienų srautas

Tavo LRT2020.03.23 10:12

Pilietinė iniciatyva „Stiprūs kartu“ keliasi į televizijos ekranus: žmogiška pagalba – mūsų pareiga

LRT.lt 2020.03.23 10:12

Kasdien auganti pilietinė iniciatyva „Stiprūs kartu“ ir jos savanoriai žengia į LRT TELEVIZIJOS eterį. Pirmoji laida pasirodys jau šį pirmadienį 16.30 valandą. Joje bus pasakoja apie šiandieninius didvyrius – pagalbą koronaviruso rizikos grupės asmenims teikiančius savanorius.

„Dabar toks laikas, kad žmogiška pagalba vienas kitam turi būti neatsiejama mūsų pareiga. Kiekviena pilietinė iniciatyva – svarbi. Kalbant paprastai, ši laida ir bus apie gerus žmones, jų puikius darbus bei pagalbą kitiems“, – sako laidos vedėjas Gabrielius Liaudanskas-Svaras.

Pilietinė iniciatyva jau suvienijo beveik 2 tūkstančius norinčių padėti žmonių.

„Norime nuoširdžiai padėkoti ypatingai svarbų darbą atliekantiems savanoriams ir su visa Lietuva pasidžiaugti jų geranoriškumu ir iniciatyva. Tikime, kad geras pavyzdys gali įkvėpti dar didesniems darbams ir paskatinti kitus sveikus bei atsakingus žmones taip pat prisijungti prie savanorystės“, – teigia laidos prodiuseris Edmundas Jakilaitis.

Pirmojoje laidoje televizijos žiūrovai išvys dvi savanorių istorijas. Savanoris Mykolas surinks Krekenavos mėsos perdirbimo įmonės bei Kėdainių ūkininkų paaukotą maistą bei jį išdalys sunkiai besiverčiančioms daugiavaikėms šeimoms Kėdainių rajone. Savanorė Elzė savo laiką skirs vyresnio amžiaus žmonėms – atveš jiems maisto, kad šie galėtų saugiai pasilikti namuose. Šios misijos svarbą nuolat pabrėžia medikų bei profesionalų bendruomenė visame pasaulyje.

„Norime dar kartą akcentuoti, kad senjorams ar lėtinėmis ligomis sergantiems žmonėms koronavirusas – itin pavojingas. Didelės mūsų savanorių pajėgos dirba tam, kad sumažintume jiems tekusią riziką. Norime paskatinti mūsų tinklalapyje registruoti į rizikos grupę patekusius asmenis – padėsime rasti savanorius, kurie už juos nueis į parduotuvę ar vaistinę. Senolių apsisprendimas likti namuose šiuo laikotarpiu gali būti kritiškai svarbus jų sveikatai“, – sako E. Jakilaitis.

Laida „Stiprūs kartu“ per LRT TELEVIZIJĄ bus rodoma kiekvieną darbo dieną 16.30 valandą. Projekto organizatoriai vis dar prašo atsiliepti ne tik savanorius, bet ir registruotis žmones, kuriems šiuo metu reikia pagalbos. Apie vienišus rizikos grupės asmenis taip pat galima pranešti skambinant „Stiprūs kartu“ savanoriams nemokamu pagalbos numeriu 1827.

Prie projekto jau prisijungė: „Pirmoji kava“, „Pilietinė medija“, Lietuvos šaulių sąjunga ir „Pelėdų“ būrys, „Tele2“, „Telia“, „Bitė“, visuomeninis transliuotojas LRT, „Delfi“, „15min“, „Verslo žinios“, „Bernardinai.lt“, „Kas vyksta Kaune“, „Maisto bankas“, „Gelbėkit vaikus“, „Open Agency“, Gynybos paramos fondas bei Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamentas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą