Tavo LRT

2015.10.08 11:39

Klausiate – atsakome. Kodėl ne visuose Lietuvos pašto skyriuose galima atsiskaityti kortele?

LRT RADIJO laida „Ryto garsai“, LRT.lt2015.10.08 11:39

Pagrindinė priežastis, kodėl daugumoje Lietuvos pašto skyrių atsiskaityti banko kortelėmis negalima, – ekonominė, teigia Lietuvos pašto atstovas Tomas Bašarovas.   

LRT RADIJO klausytojas Juozas iš Vilniaus stebisi, kad Lietuvos pašto Antakalnio skyriuje jam nepavyko atsiskaityti banko kortele. „Neįtikėtina, kad šiais laikais pašte negalima atsiskaityti banko kortele. Tai labai stebina“, – sako klausytojas.

Anot Lietuvos pašto atstovo T. Bašarovo, šiuo metu Lietuvoje veikia daugiau kaip 700 Lietuvos pašto skyrių, iš kurių banko kortelėmis atsiskaityti galima 119-oje. Dar 81-ame pašte galima išgryninti pinigų iš DNB banko kortelių ir 66-iuose – iš SEB banko. 

„Lietuvos pašte paprastai perkama už nedideles sumas, todėl, klientui atsiskaitant banko kortele, Lietuvos paštas dalį gaunamų pajamų turi skirti bankui, dėl to patiria nuostolių. Pvz., jei vieno mokėjimo metu žmogus atsiskaito 200 eurų už keturias įmokas, jis sumoka 92 euro centus paštui, o už šią sumą bankui paštas sumoka daugiau kaip 3 eurus, todėl šios paslaugos teikimas paštui tampa nuostolingas“, – aiškina T. Bašarovas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.