Naujienų srautas

Tavo LRT2015.09.30 12:26

Naujajame LRT KULTŪROS sezone – N. Kazlaus pokalbiai su pasaulinėmis žvaigždėmis

LRT.lt 2015.09.30 12:26

Sezoną netrukus pradedantis nacionalinio transliuotojo kanalas LRT KULTŪRA tęsia laidų ciklą „Skambantys pasauliai su Nomedos Kazlaus“.  Operos solistė kalbins pasaulinio garso menininkus – Sarah Brightman, Montserrat Caballe, Sasha Walz ir kitus.   

Kiekvienas interviu – tai, pasak autorės, mėginimas atskleisti talentingo ir garsaus žmogaus sėkmės receptą, kuris ir žiūrovą galėtų motyvuoti siekti užsibrėžtų tikslų.

„Pati mėgstu skaityti biografines knygas. Mane įkvepia sėkmingų asmenybių gyvenimai, jų pasiekimai, jų požiūris, – pasakoja N. Kazlaus. – Daugelį metų bendrauju su įžymiais kolegomis, draugais ir tie pokalbiai neapsiriboja vien meno klausimais. Esu girdėjusi tokių istorijų, kad man tuoj pat norėjosi jas įamžinti. Taip gimė mintis kalbinti žymiausius meno ir kultūros  žmones, kurie galėtų visiems papasakoti apie savo kelią į sėkmę. Deja, dažnai Lietuvoje apsilankantys užsienio iškilūs kūrėjai likdavo išsamiau nepristatyti visuomenei per televiziją. O juk būtent televizija apnuogina labiausiai – kiekvienas gyvas žodis, veido virptelėjimas išduoda visas emocijas, ir kartais pašnekovas atsiskleidžia nauju kampu, pamatome kitokias jo charakterio puses, nei galime matyti jo kūryboje. Man, kaip artistei, tai labai suprantama, nes kartais susiduriu su žmonėmis, kurie iš pradžių mano, kad aš ir gyvenime esu tokia, kokią jie mane matė scenoje.“

Laidų ciklas  „Skambantys pasauliai su Nomeda Kazlaus“ eterį išvydo praėjusiais metais. Buvo parodyti trys interviu: su vienu žymiausių XX amžiaus kompozitorių ir dirigentų Krzysztofu Pendereckiu (Lenkija), su pasaulinio garso baritonu Dmitrijumi Hvorostovsky‘u ir su garsiausiu pasaulyje Tristano vaidmens atlikėju Ianu Storey (Didžioji Britanija). Visus savo herojus aštuonias kalbas mokanti N. Kazlaus kalbina jų gimtąja kalba.

Pirmoji šio sezono „Skambančių pasaulių“ viešnia – garsioji Sarah Brightman. „Išskirtinio pokalbio patvirtinimo su S. Brightman aš laukiau ne vieną savaitę. Ir tik mano agentui arabų pusiasalio šalyse Giedriui Steponkui susisiekus su S. Brightman biurais Jungtiniuose Arabų Emyratuose, Didžiojoje Britanijoje ir Jungtinėse Amerikos Valstijose, buvo gautas dainininkės sutikimas interviu išvakarėse. Ir kaip pati S. Brightman man vėliau patvirtino, ji sutiko kalbėtis su manimi tik todėl, kad esu jos kolegė, operos dainininkė. Teko ruoštis pokalbiui per naktį, rinkti medžiagą, versti klausimus. LRT per naktį surado kameras, ir interviu sėkmingai įvyko“ – prisimena N. Kazlaus.  

„Ir dar kaip! – juokiasi laidos režisierius Rimantas Babrauskas. – N. Kazlaus – tikras kūrybinis ir organizacinis vulkanas, paneigiantis bet kokius stereotipus apie operos žvaigždės – kompetencija, profesionalumas visuose laidos kūrimo etapuose, nuo pasirengimo pokalbiui iki laidos montažo.“ 

Pasak režisieriaus, N. Kazlaus pašnekovai iki šiol visi buvę labai skirtingi, skirtingi ir jų patekimo į laidą keliai, bet visi likę nustebinti vedėjos gebėjimu pokalbio metu profesionaliai atskleisti svečio kūrybinį kelią, nenukrypstant į gyvenimo būdo laidų temas.

„Šiais metais nutiko tokia istorija, kad net du interviu turėjau daryti per savo gimtadienį vasario 13 dieną, – prisimena Nomeda.  – Rytą Vilniuje kalbinau labai charizmatišką pianistę Elena Bashkirovą, vakarop jau Barselonoje filmavome interviu su Montserrat Caballe, kuri net keletą metų nėra davusi jokių interviu televizijoms. Man tai buvo geriausios gimtadienio dovanos, nors šią dieną pasirinko mano laidos pašnekovės.“ 

„Skambančiuose pasauliuose su Nomeda Kazlaus“ šį sezoną svečiuosis:

Montserrat Caballe (Ispanija) – XX amžiaus operos legenda, N.Kazlaus scenos partnerė ir mokytoja;

Christoph Eschenbach (Vokietija) – vienas žymiausių pasaulio pianistų ir dirigentų;

Sasha Walz (Vokietija) – pasaulyje pripažinta originalaus braižo choreografė;

Elena Bashkirova (Vokietija) – garsi pianistė, vieno garsiausių pasaulyje dirigento Daniel Barenboim žmona;

Jose Carreras (Ispanija) – XX amžiaus operos žvaigždė;

Erwin Wurm (Austrija) – pasaulinio garso austrų skulptorius ir instaliacijų kūrėjas;

Ivan Monighetti (Šveicarija) – vienas garsiausių pasaulyje violončelininkų, paskutinis Mstislavo Rostropovičiaus mokinys;

Charles Castronovo (JAV) – vienas garsiausių jaunosios kartos XXI amžiaus tenorų;

Andrei Makarevich (Rusija) – rusiško roko karalius, poetas, kompozitorius bei Rusijos TV žvaigždė.

Laidų ciklas „Skambantys pasauliai su Nomeda Kazlaus“ bus rodomas kanale pirmadieniais 21 val. kas antrą savaitę per LRT KULTŪRĄ.

Kartojimai antradienį 13 val. ir šeštadienį 23 val.

Pirma „Skambantys pasauliai su Nomeda Kazlaus“ laida – spalio 5 d. 21 val.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą