Tavo LRT

2020.03.18 11:14

Žinomas operos solistas Rafailas Karpis: mano ambicija – išmokti dainuoti

LRT.lt2020.03.18 11:14

LRT TELEVIZIJOS laidos „Gyvenimo spalvos“ herojumi šį trečiadienį taps operos solistas Rafailas Karpis, dieną praleisiantis su Kauno Maltos ordino pagalbos tarnybos savanorių globojama senjore Irena Jūra.

Ponia Irena Jūra sužavėjo Rafailą savo žiniomis apie meną ir architektūrą. „Ji labai gražiai mato tą gyvenimo trapumą. Sako, kad tu niekada nežinai, kas bus po pusės metų, bet tuo pat metu – niekas to nežino“, – susitikimo įspūdžiais dalysis R. Karpis.

Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras Rafailą šiemet paskelbė Metų operos solistu, tačiau muzikas tebėra kuklus žmogus. „Mano ambicija vis dar yra išmokti dainuoti. Ir ji bus kiekvieną dieną, nes manau, kad mokytis reikia visą laiką. Sau turiu labai daug pretenzijų. Žiūrėdamas iš šono matau, koks aš ne iki galo tobulas. Manęs klausia, ar nenorėčiau pradėti mokyti dainuoti. Atsakau, kad ne, nes pats dar neišmokau“, – laidoje sakys R. Karpis.

Svarbiausia dainuojančio tėčio palaikymo komanda – dukros. Su žmona Diana Rafailas augina dvi dukreles – Rachelę ir Lėją. „Jos dar nekritikuoja, tik džiaugiasi ir bando suprasti siužetą. Po spektaklio aiškinamės, ar jos suprato istoriją, kurią norėta papasakoti spektakliu“, – pasakos R. Karpis.

Šeima operos solistui padėjo išgyventi skaudžią netektį. Gimus vyresnėlei Rachelei, po mėnesio į amžinybę iškeliavo Rafailo tėtis. „Dukra padėjo sukrėtimą pergyventi daug ramiau – nesijaučiau toks vienišas. Po kelių metų gimė ir Lėja, tad dabar atrodo, kad vienatvės jokios nebūta, kad mūsų vėl daug. Kažkaip ramu“, – pasakoja R. Karpis.

Laida „Gyvenimo spalvos“ rodoma trečiadieniais 19.30 val. per LRT TELEVIZIJĄ. Sėkmingi žinomi Lietuvos žmonės dienai tampa skirtingų sričių savanoriais. Dalydamiesi savo gyvenimo patirtimi ir laiku jie ne tik padeda sėkmės stokojantiems, bet ir patys iš naujo susipažįsta su savimi.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.