Tavo LRT

2015.09.29 17:45

„Auksiniame prote“ – policija

LRT.lt2015.09.29 17:45

„Auksiniame prote“ – policija. „Jus pamatę, daugelis išsigąsta. Mus – taip pat. Bet jūs mūsų nebijokit“, – ramino į žaidimo filmavimą atvykusius policininkus Arūnas Valinskas. Prieš Angelų sargų arba Policijos dienos šventę intelektualiausi policijos pareigūnai iš įvairių Lietuvos miestų dar turės išlaikyti rimtą egzaminą. Už neteisingus atsakymus bauda šįkart laukia pačių policininkų.

Angelų sargų dienos išvakarėse „Auksiniame prote“ susikauti nepabūgo šeši pareigūnai. Giedrius Karalis – 31 metų Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos ekonominių nusikaltimų tyrimo skyriaus pareigūnas, kurio gyvenimo moto – Geriau vieną kartą pamatyti, nei šimtą kartų išgirsti“. Šalia jo – kolega iš Aukštaitijos – 36 metų Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato vidaus tyrimų grupės vyriausiasis tyrėjas Darius Mieželis, kuris sako, kad policija – ne tik profesija, bet ir gyvenimo būdas. Tai įrodo ir tarnyboje gauti trečiojo laipsnio pasižymėjimo ženklai „Už nuopelnus“ ir „Už nepriekaištingą tarnybą“ bei ketvirtojo laipsnio atminimo ženklas „Už ištarnautus metus“.

Pirmosios komandos puošmena – 53 metų Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kauno miesto Žaliakalnio policijos komisariato organizacinės grupės specialistė Zinaida Samuolienė. Z. Samuolienė pati azartiškai žaidžia ir netgi organizuoja protų mūšius, o tarp begalės užsiėmimų dar spėja dainuoti chore. A. Valinskui paprašius pažadėti, kad jei ponia Zinaida laimės, ji studijoje padainuos, pareigūnė sutriko, bet sutiko. O žiūrovams lieka tik laukti žaidimo pabaigos – gal bus ir koncertas?

LRT nuotr.

Vidmantas Vadeikis – 29 metų Policijos departamento Tarptautinio bendradarbiavimo valdybos Tarptautinių ryšių ir protokolo skyriaus vyriausiasis specialistas. Vilnietis domisi istorija, karinėmis technologijomis, automobiliais, krepšiniu, geografija, astronomija, o laisvalaikį leidžia ir darbuojasi sodyboje. Tai žmogus, kurio gyvenimo moto – būti patriotu ir dirbti savo šaliai.

Iš Kauno atvykęs 48 metų Lietuvos policijos mokyklos Policijos veiklos skyriaus viršininko pavaduotojas Vilius Velička domisi profesiniais dalykais – smurto privačioje erdvėje problemomis, nusikalstamumo prevencija.

Dar viena uniformuota dailiosios lyties atstovė šventiniame „Auksiniame prote“ – šiaulietė Laura Zaleskienė. 35 metų Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Šiaulių miesto ir rajono policijos komisariato Kriminalinės policijos skyriaus 1-ojo poskyrio vyriausioji tyrėja domisi mada, sportu, muzika. Pareigūnės hobis – šaudymas. Šių metų L. Zaleskienės trofėjus – III vieta Lietuvos policijos šaudymo iš tarnybinio ginklo čempionate. Šis faktas, žinoma, neliko nepastebėtas Andriaus Tapino, kuris pareigūnei palinkėjo ir žaidime šaudyti itin taikliai.

Kaip seksis pataikyti į teisingus atsakymus, prisiminti istorijos, geografijos žinias, matytus televizijos serialus ir filmus apie kolegas, išnarplioti sudėtingus Arūno Valinsko ir Andriaus Tapino klausimus, sudėlioti žodžių šaradas ir neprašauti pro šalį, pamatysime rugsėjo 30-osios vakarą. Įnirtinga pareigūnų kova, dainos ir šokiai – jau šį trečiadienį 21.30 val. per LRT TELEVIZIJĄ.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.