Naujienų srautas

Tavo LRT2015.10.08 11:39

Praėjusią savaitę LRT žiūrovams įdomiausia – naujo gyvenimo paieškos ir likimo smūgiai emigracijoje

LRT.lt 2015.10.08 11:39

Pateikiame LRT Mediatekos įrašų penketuką. Šie įrašai praėjusią savaitę LRT Mediatekos lankytojų buvo žiūrimiausi.

Daugiausiai mediatekos lankytojų dėmesio sulaukė socialinės dokumentikos laida „Emigrantai“. Pirmoji laidos herojė Aušra buvo turtingo graiko žmona.  Tačiau per krizę iš verslo neliko nieko. Dabar Aušra dirba kailių salone ir viena išlaiko šeimą.

Kita laidos istorija pasakoja apie tai, kad iš Lietuvos bėga ne tik ekonominiai migrantai. Bėga ir tie, kurie kažkur toliau nuo namų, toliau nuo pažįstamų akių nori atversti naują gyvenimo lapą. Daug kas tokiu būdu ieško savęs, bando atrasti tikrąjį pašaukimą. Šįkart „Emigrantų“ pašnekovai – įsimylėjėlių porelė Arnolda Vaitkutė ir Deividas Zaremba, kurie Anglijos sostinėje gydosi senas sielos žaizdas.

Aktyviai LRT mediatekos lankytojai domėjosi ir laida „Keliai. Mašinos. Žmonės“, kurioje kalbama apie neatsakingai drąsų pėsčiųjų elgesį kelyje ir kelių eismo taisyklių (KET) neišmanymą. Laidos kūrėjai atskleidžia, kad būtent pėstieji sudaro didžiąją dalį žuvusiųjų keliuose, ir  apžvelgia situacijas, kai skaudžias dramas kelyje padeda išaiškinti tik eismo įvykio ir teismo medicinos ekspertai.

Kita laidos tema – apie ekologiškus, elektra varomus automobilius egzistuoja daugybė mitų. Visi jie kyla iš nežinojimo. Ar tikrai galima elektra varomu automobiliu važinėtis beveik nemokamai? Ar elektromobilis tinkamas ilgesnei kelionei? Ar lengva tokį automobilį valdyti?

Daug peržiūrų mediatekoje sulaukė ir laida „Gyvenimas“. Pirmoji istorija apie gerai žinomą aktorių Kostą Smoriginą. Vyras neslepia, kad buvo iš tų, kuriems reikėjo bohemiško gyvenimo, papildyto alkoholiu. K. Smoriginas tikina – jei ne žmona Dalia, vargu ar būtų sugebėjęs laiku sustoti. „Alkoholis tave apgauna, darosi linksma, gera su visais. Paskui – kitos kančios. Atsikeli ryte ir pradedi plautis, valytis. Atrodo – viskas nešvaru. Visi žino. Telefono skambučių bijai. Tai mane taip pat sustabdė. Moralinės pagirios man buvo baisesnės už fizines“, – prisimena aktorius.

Antrojo pasakojimo herojė – daug metų Venecijoje gyvenanti lietuvė. Dalia tikina, kad italai labai myli ir savinasi gražias moteris, bet kai tampi mama – viskas pasikeičia. „Tampi visuomenės nuosavybe. Nėščios moters pilvą gali liesti visiškai nepažįstamas žmogus: eini prekybos centre, stumi sau vežimėlį, šalia stovintis svetimas vyras gali liesti tavo pilvą ir niekas nieko nesakys, nors italai yra pavydūs ir labai savininkiški“, – pasakoja moteris.  

Populiarumo tarp LRT mediatekos žiūrovų nepraranda ir laida „Stilius“. Šį kartą laidos kūrėjai pirmiausia keliauja į Paryžių, į pagrindinę UNESCO būstinę. Marius Lukošiūnas, buvęs Lietuvos žurnalistas, šioje organizacijoje darbuojasi keliolika metų. Pastarieji bėga Paryžiuje, kur Marius įsikūrė po gerokai karštesnių regionų ir įvairiapusės patirties. „Buvo visko, bet šiurpiausia buvo dirbant Balkanuose, kai teko susidurti su agresyviai nusiteikusiais žmonėmis, apmėčiusiais UT automobilį akmenimis, galvojome, jog mums ta kelionė geruoju nesibaigs“, – pasakoja UNESCO tarnautojas. 

Kita laido kūrėjų viešnagė – pas aktorę Aušrą Štukytę, kuri prisipažįsta, kad pirmiausia svajojo tapti kosmonaute, o paskui – melžėja. Paveikta detektyvinių serialų, kuriuos labai mėgsta iki šiol, moteris svarstė ir policininkės karjerą. „Tačiau pedagogai, artimieji ir draugai sakė – eik į aktorinį, ten tavo vieta“, – pasakoja A. Štukytė.  Aktorės kelias į teatro sceną ir filmavimo aikštelę buvo visai paprastas ir gana greitas, o į stojamąjį aktorinio meistriškumo egzaminą moteris atvyko beveik visai nepasiruošusi.

Kaip visada, LRT mediatekos lankytojai noriai stebi laidą „Labas rytas, Lietuva“. Čia jau nuo ankstyvo ryto pateikiamos naujienos, įdomūs reportažai, specialistų patarimai ir pokalbiai aktualiomis temomis.

1.       „Emigrantai“

2.       „Keliai. Mašinos. Žmonės“

3.       „Gyvenimas“

4.       „Stilius“

5.       „Labas rytas, Lietuva“

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą