Tavo LRT

2015.09.29 17:19

Prezidentė Seimo sprendimą vertina kaip neatsakingą

LRT RADIJO laida „60 minučių“, LRT RADIJAS, LRT.lt2015.09.29 17:19

Seimo sprendimas balsuoti prieš kandidatę į generalinio prokuroro postą Editą Dambrauskienę rodo politinį neatsakingumą, teigia šalies vadovė Dalia Grybauskaitė.

Pasak prezidentės, tikėtina, kad, renkant generalinį prokurorą, dalyvavo ne tik politikai, bet ir interesų grupės. Prezidentė priduria, kad tokio Seimo sprendimo ji netraktuoja kaip keršto, nors taip šį balsavimą įvardija kai kurie Lietuvos politikos veikėjai. „Nenoriu vertinti vien tik per asmeninę prizmę. Šioje situacijoje nėra nieko asmeniško. Aš esu Lietuvos prezidentė, o ne privatus asmuo. Šį Seimo balsavimą norėčiau vertinti kaip neatsakingą, nes prokuratūra palikta be vadovo. [...] Atrodo, kad kažkam ši padėtis yra patogi būtent todėl, kad iš dalies paralyžiuota prokuratūros veikla“, – svarsto D. Grybauskaitė.

Ji tvirtina, kad dar neapsisprendė, kaip elgtis. Šalies vadovės teigimu, skubos nėra, nes konstituciškai situacija kol kas gali būti užšaldyta, o kitas sprendimas gali būti priimtas ir prieš, ir po Seimo rinkimų.

LRT.lt primena, kad, balsuojant už Kaišiadorių apylinkės teismo vadovę E. Dambrauskienę, kuri buvo antroji prezidentės pasirinkta kandidatė į generalinio prokuroro pareigas, kandidatūrą palaikė 49 parlamentarai, 50 buvo prieš, o 19 susilaikė. Pirmojo kandidato – Kauno apygardos teismo pirmininko Nerijaus Meilučio kandidatūrą Seimas atmetė dar birželio mėnesį. Tuomet už jį balsavo 46 parlamentarai, 50 balsavo prieš, o 19 Seimo narių susilaikė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt