Naujienų srautas

Tavo LRT2020.03.16 15:54

„(Ne)emigrantuose“: lietuvis Tomas, besiruošiantis tarnauti Izraelio kariuomenėje

LRT.lt 2020.03.16 15:54

Šį antradienį, kovo 17 d., laida „(Ne)emigrantai“ vėl lankysis Izraelyje, kur susitiks su Tomu Adzgausku ir jo tėvais bei mažuoju broliu, gyvenančiais kurortiniame mieste Ašdode. Miestas įsikūręs vos 30 kilometrų nuo Gazos ruožo, kur jau daug metų tęsiasi neramumai.

„Turi 40 sekundžių pasislėpti. Jeigu esi atviroje vietovėje, tuomet geriausia tiesiog gultis ant žemės ir užsidengti galvą“, – Tomas prisimena nuo vaikystės girdėtus pamokymus, kaip elgtis prasidėjus apšaudymams ir sprogimams Gazos ruože ir išgirdus pavojaus sirenas.

Nors Tomas gimė Izraelyje, vidurinę mokyklą jis baigė Lietuvoje. Į Kauną Tomas kartu su šeima persikėlė 2011-aisiais, tačiau nepavykus išsaugoti sukurto verslo tėvai sugrįžo atgal į Izraelį. Gyventi Kaune tuomet pasiliko Tomas ir jo vyresnė sesuo. Baigęs lietuvišką vidurinę mokyklą Tomas keliavo po įvairias Europos šalis, išmėgino įvairius darbus, tačiau nė vienas iš jų jam taip ir „neprilipo“.

Praėjusį rudenį vaikinas grįžo į Izraelį. Tiesa, šį sprendimą priėmė ne visai pats – atgal į Izraelį jį parvedė prievolė tarnauti šios šalies kariuomenėje. Tarnauti kariuomenėje, pasak Tomo, kiekvienam Izraelio jaunuoliui yra didelė garbė. Todėl Tomas aktyviai sportuoja, tvirtina kūną ir tikisi, kad jo svajonė patekti į geriausią kariuomenės dalinį, jau visai greitai išsipildys.

„(Ne)emigrantai“ – antradieniais nuo 19.30 val. per LRT TELEVIZIJĄ.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą