Tavo LRT

2020.03.10 13:58

„Gyvenimo spalvose“ – šaulių susitikimas su tremtiniais

Kovo 11 dieną LRT TELEVIZIJOS eteryje – ypatinga „Gyvenimo spalvų“ laida. Joje susitiks Lietuvos šaulių sąjungos Vilniaus rinktinės nariai ir specialiuosiuose socialinės globos „Tremtinių namuose“ Vilniuje gyvenantys senjorai.

Į susitikimą su tremtį išgyvenusiais senjorais atvyko gausus būrys šaulių: kino prodiuserė Justina Ragauskaitė, aktorius Paulius Tamolė, muzikantas Gabrielius Liaudanskas-Svaras, televizijos prodiuseris Dominykas Kubilius, lenktynininkas Benediktas Vanagas, sporto komentatorius Linas Kunigėlis, verslininkas Tomas Balžekas ir kiti.

„Šie žmonės kvėpuoja išmintimi, perduoda mums patirtį – tiek daug jie visko yra patyrę. Man atrodo, kad šiais laikais dažnai galvojame, kad jaunas žmogus yra svarbiausias. Pamiršus vyriausius, tam tikra išminties dalis tiesiog nueina į užmarštį“, – laidoje sakys B. Vanagas.

Tremtį išgyvenusių senjorų gyvenimo istorijos sujaudins kiekvieną tądien apsilankiusį. „Šiandien jaučiuosi pagarbintas, kad galiu būti kartu su šiais žmonėmis, bendrauti su jais. Man tai yra labai svarbu, matyt, kažką gero esu padaręs ankstesniuose gyvenimuose, kad šiame galiu gauti pamokas gyvendamas laisvoje Lietuvoje, o ne tokiomis sąlygomis, kokiomis gyveno šie žmonės“, – sakys G. Liaudanskas-Svaras.

Su Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo diena tremtinius pasveikino ir dainų autorė bei atlikėja Ieva Narkutė. „Atrodo, po tokių susitikimų į kasdienius darbus eini truputį aukščiau iškėlęs galvą. Norisi to jausmo nepamesti, didžiuotis savo istorija, tuo, kad ateini iš žmonių, kurie tiek patyrė“, – apie susitikimą kalbės A. Narkutė.

Laidą „Gyvenimo spalvos“ žiūrėkite šį trečiadienį, kovo 11 d. nuo 19.30 val. per LRT TELEVIZIJĄ.