Tavo LRT

2020.03.10 09:13

Nuo Kovo 11-osios LRT RADIJO klausytojus sveikins nauji šaukiniai

LRT.lt2020.03.10 09:13

Nuo kovo 11 d. LRT RADIJO eteryje skambės nauji šaukiniai, kuriuos įrašė Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras (LNSO) su Modestu Pitrėnu. Kompozitorių Pauliaus Kilbausko ir Vyginto Kisevičiaus sukurti naujieji šaukiniai pakeis iki tol eteryje skambėjusius Mindaugo Urbaičio dar 1991 m. sukurtus šaukinius.

„Radijo šaukiniai – itin trumpas kūrinys, kai vos per kelias sekundes klausytojui turi perduoti tai, kas norima pasakyti. Naujieji šaukiniai, kuriais pasitinkame Kovo 11-ąją, Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo trisdešimtmetį, skelbia žinią, kad esame laisvi ir tikime savo ateitimi.

Prie šio projekto susitelkę dirbo profesionali LRT RADIJO komanda, puikūs kompozitoriai ir muzikos atlikėjai“, – sako LRT radijo departamento vadovas Giedrius Masalskis.

LNSO meno vadovas ir vyriausiasis dirigentas M. Pitrėnas pripažįsta, kad šaukiniai, ko gero, buvo trumpiausi kūriniai, kuriuos yra tekę diriguoti.

„Trumpa – nereiškia, kad nesvarbu. Kuo trumpesnė muzika, tuo ji neša labiau koncentruotą žinutę. Čia buvo labai svarbu kokybiškai ir koncentruotai perteikti mintį – optimistinę, dinamišką gaidą, norą būti priekyje“, – sako M. Pitrėnas.

Šaukiniai atnaujinami tęsiant LRT RADIJO atsinaujinimą, kuris buvo pradėtas pernai rudenį, kuomet buvo atnaujinta programa ir klausytojams pristatyta 13 naujų laidų, taip pat pradėtos kurti radijo tinklalaidės.

Atnaujinti LRT RADIJO laidų „Lietuvos diena“, „60 minučių“, žinių, sporto, orų, programos rusų kalba skirtukai ir pagrindinis radijo šaukinys LRT RADIJO eteryje skambės nuo kovo 11 dienos.

Išgirsti, kaip skamba naujasis pagrindinis LRT RADIJO šaukinys, galima čia:

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.