Tavo LRT

2020.03.09 12:56

LRT RADIJO dokumentikos kūrėjai pristato trumpų istorijų apie laisvę ciklą „Kaip vakar“

LRT.lt 2020.03.09 12:56

LRT RADIJAS kovo mėnesį pradeda pasakoti trumpas istorijas apie laisvę „Kaip vakar“. Keturiose ciklo dalyse girdėsime eksperimentines garso esė apie tai, kaip per tris atkurtos Lietuvos nepriklausomybės dešimtmečius keitėsi pačių gyventojų gyvenimai ir jų svajonės.

„Kaip vakar“ kūrėjai – LRT RADIJO autoriai Rūta Dambravaitė, Vita Ličytė, Vaida Pilibaitytė, Sigita Vegytė ir Adomas Zubė. Istorijas pristatys ir savo įspūdžiais bei prisiminimais jas papildys du kviestiniai vedėjai – aktoriai Eglė Mikulionytė ir Giedrius Savickas.

Viena iš ciklo bendraautorių V. Pilibaitytė sako besitikinti, kad „Kaip vakar“ istorijose LRT RADIJO klausytojai atpažins ir save. „Per šaliai svarbias sukaktis esame linkę apibendrinti tai, kaip gyvename. O mums rūpėjo surinkti asmeniškas, mažas, bet ne mažiau svarbias žmonių istorijas, iš kurių irgi susideda laisvėjančios Lietuvos nueitas kelias“, – sako V. Pilibaitytė.

Ciklo kūrėjams taip pat buvo įdomu išbandyti ir naują – trumposios meninės radijo esė – žanrą.

„Aš pati nors ir nedalyvavau, tačiau puikiai prisimenu Baltijos kelią, prisimenu, kai dar studijų metais stovėjome prie laužų. Manau, kad laisvę reikia mokėti išlaikyti, laisvę reikia puoselėti“, – sako projekto dalyvė aktorė E. Mikulionytė.

Aktorius ir TV laidų vedėjas G. Savickas pripažįsta, kad projektas „Kaip vakar“ jam leido prisiminti Lietuvos kelią į laisvę. „Man labai įsiminė Sausio 13-oji, aš buvau Vilniuje tuo metu, bet turėjau važiuoti autobusu į Klaipėdą. Paskambino mama ir liepė nevažiuoti, nes galime būti užpulti.

O man, vienuolikmečiui, tada buvo faina, nes juk į mokyklą nereikia. Prisimenu jausmą, kai ėjome Klaipėdos gatvėmis, o ten stovėjo tankai. Vos jie išvažiavo, toje pačioje vietoje važinėjomės riedlentėmis“, – į prisiminimus leisis G. Savickas.

„Kaip vakar“ radijo esė bus transliuojamos kiekvieną kovo sekmadienį nuo 11.05 val. per LRT RADIJĄ bei LRT.lt portale.

„Kaip vakar“ pirmąją dalį „Būsenos“ galima pasiklausyti LRT mediatekoje.