Tavo LRT

2020.03.09 10:49

Praėjusios savaitės žiūrimiausia laida – „Klauskite daktaro“: Unikauskas papasakojo apie duoną ir jos įtaką

LRT.lt 2020.03.09 10:49

Pateikiame LRT mediatekos įrašų penketuką. Šie įrašai praėjusią savaitę LRT.lt lankytojų buvo žiūrimiausi.

Praėjusią savaitę daugiausia žiūrovų dėmesio sulaukė LRT TELEVIZIJOS laida „Klauskite daktaro“. Lietuvos sveikatos mokslų universiteto profesorius Alvydas Unikauskas papasakojo apie duoną. Anksčiau pagrindinis lietuvio maistas buvo būtent ji, tačiau šiandien apie kasdienį duonos vartojimą kalbama kaip apie nuodėmę. Daktaras primena, kad seniau miltai buvę kitokie, sveikesni. Apskaičiuota, kad šių laikų lietuvis per metus vidutiniškai suvalgo 15 kilogramų duonos. Kokią įtaką mūsų sveikatai daro duonos valgymas ir kokios yra sveikesnės alternatyvos?

Žiūrovams taip pat buvo itin įdomi Londone vestuves atšokusios klaipėdietės Julijos istorija. Laidos „(Ne)emigrantai“ herojės gyvenimas Anglijos sostinėje pasikeitė iš esmės – ėmusi lankytis pasimatymuose, ji suprato esanti homoseksuali. „Tėvų reakcija buvo fantastiška: mama džiaugėsi, o tėtis lakoniškai pasakė „gerai“, – prisimena moteris. Julija Londone sutiko savo antrąją pusę – Kim, su kuria rugsėjį sumainė aukso žiedus. Tiesa, Julijos ir Kim pasaka nesibaigė vestuvėmis: pora jau galvoja apie vaikus, tačiau Julija tikina, kad su žmona į Lietuvą negrįš – dėl komentarų, baimės ir teisių trūkumo.

Į LRT mediatekos praėjusios savaitės žiūrimiausių įrašų TOP 5 pateko ir laida „Visi kalba“. Studijoje viešėjo apie premjerą Saulių Skvernelį knygą „Kabinetas 339“ parašęs portalo „15min.lt“ žurnalistas Dovydas Pancerovas. Knygoje jis kartu su kolege Birute Davidonyte išsamiai aprašė premjerą ir jo aplinkos žmones. Laidoje viešėjęs žurnalistas papasakojo apie knygos rašymo užkulisius: „Aš nežinau, ar jau esu juodajame premjero sąraše, bet visi knygos pašnekovai kartojo – premjeras labai kerštingas.“

Dar vienas LRT žiūrovus sudominęs reportažas parodytas laidoje „Laba diena, Lietuva“. Iš Kauno marių pakrantės atskriejo žinia: čia siaučia „tarzanu“ pramintas žmogus, kuris krantinėje kerta medžius ir įrenginėja laiptus. Kauno marių regioninio parko direkcijos specialistai Kristina Pratašienė ir Mindaugas Kirstukas ne tik papasakojo, bet ir parodė nukirstas medžių šaknis, išraustus šlaitus ir čia įrengtus laiptus. „Tarzano“ veikla piktinasi ir vietiniai.

Taip pat nemažai peržiūrų sulaukė LRT TELEVIZIJOS laida „Kas ir kodėl?“. Dalyviams teko rimta užduotis – atpažinti žmogų, rodomą nuotraukoje. Tiesa, nuotrauka ne šių dienų, o jaunystės. Laidos dalyviams atpažinti legendinį Lietuvos atlikėją Stasį Povilaitį nebuvo paprasta – maestro supainiotas ir su aktoriumi Georgu Clooniu, ir šachmatininku Anatolijumi Karpovu.

1. „Klauskite daktaro“

Draugystė, kuriai nelemta išsipildyti: suskubkite atsisakyti duonos ir sviesto derinio

2. „(Ne)emigrantai“

Londone vestuves atšokusi Julija: su žmona į Lietuvą negrįšiu – dėl komentarų, baimės ir teisių trūkumo

3. „Visi kalba“

Apie Skvernelį knygą parašęs žurnalistas Pancerovas: visi pašnekovai kartojo – premjeras labai kerštingas

4. „Laba diena, Lietuva“

Kaune siaučia „tarzanas“: vyras marių pakrantėje kerta medžių šaknis, įrenginėja laiptus

5. „Kas ir kodėl?“

Povilaičio jaunystės nuotrauka – neįkandamas riešutėlis: maestro supainiotas ir su Clooniu, ir su Karpovu