Tavo LRT

2015.09.26 20:44

Antrajame „Vario audros“ dalyvių penketuke – ir „Facebook“ suburtas orkestras

Jau spalio mėnesį LRT TELEVIZIJOS eteryje pasirodysiančiose „Vario audros“ kovose dalyvaus 10 orkestrų. Šeštadienį vykusiame filmavime prisistatė ir dar nematyti konkurso dalyviai.   

„Mieli televizijos žiūrovai, galite atsipūsti, nes mes pradėsime pūsti“, – tikino G. Savickas. Projektas „Vario audra“ LRT TELEVIZIJOS žiūrovams prisistatys jau spalio pradžioje. Kiekvieną orkestrą į pergalę ves jų kapitonai – žymūs Lietuvos atlikėjai, pažįstami tiek pop muzikos, tiek operos gerbėjams. Tarp kapitonų išvysime tokius atlikėjus, kaip Violeta ir Vilius Tarasovai, Česlovas Gabalis, Vaida Genytė, Liudas Mikalauskas ir kiti. 

Koncertus ves Gabrielės Martirosianaitės ir G. Savicko duetas, o dalyvius vertins itin spalvinga komisija – etnomuzikologė Zita Kelmickaitė, valstybinio pučiamųjų orkestro „Trimitas“ vadovas Ugnius Vaiginis ir operos solistas Merūnas Vitulskis.  

Pirmasis prisistatė Klaipėdos orkestras. Kartu kūrinį „Nusijuok“ atliko ir žinoma klaipėdiečių atlikėjų pora – Violeta ir Vilius Tarasovai. „Kokie jauni, kokie gražūs. Judrūs, tempertamentingi“, – komplimentus bėrė Z. Kelmickaitė. Jai pritarė ir kitas komisijos narys. „Jūs tiesiog gyvenate muzikoje“, – nutarė U. Vaiginis.  Priešingai nei pirmieji du komisijos nariai, M. Vitulskis teigė sentimentų Klaipėdos miestui neturintis, tačiau pasirodymą taip pat vertino labai gerai. 

„Vario audroje“ varžysis ir Plungės orkestras. Jiems talkins grupė „Patruliai“. Šį kartą visi pasirodė su kūriniu „Žemaičių pynė“. „Man atrodė, kad čia tikros žemaitiškos vestuvės, tai ką jūs galvojate aš turiu dabar parašyti?“ – pokštavo Z. Kelmickaitė ir skyrė 5 balus. „Noriu jus paraginti ir toliau būti tokiems žemaitiškiems“, – skatino U. Vaiginis. M. Vitulskis tikino, kad jam pasirodė, jog žemaitiškai dainuoti – labai sunku. 

Vilniaus Gedimino Technikos universiteto orkestrui talkins grupė „Neteisėtai padaryti“.  Prisistatymui jie pasirinko kūrinį „Galvotas“. „Jaunimas padarė išradingų judesių“, – vertino Z. Kelmickaitė. U. Vaiginis sutiko, kad scenoje buvo parodytas mini spektaklis. „Matosi, kad trokštate tai daryti“, – tikino komisijos narys. Komplimentų negailėjo ir M. Vitulskis, jis skatino orkestrą ir toliau išsiskirti.

Atlikėja Vilija Matačiūnaitė socialiniame tinkle „Facebook“ subūrė savo orkestrą.  Prisistatymui naujasis orkestras pasirinko „Eurovizijos“ nugalėtojo kūrinį „Heroes“. „Nežinau, kieno ta idėja, bet ji nuostabi“, – gyrė Z. Kelmickaitė. Jos teigimu, jeigu žmogus nori muzikuoti, pakanka didelio noro. „Pirmą kartą pamačiau ir sužinojau, kad galima taip suburti kolektyvą“, – stebėjosi U. Vaiginis.

Liudas Mikalauskas talkinti nutarė orkestrui „Aukštyn“. Kartu jie pristatė kūrinį „Tu, Lietuva, Tu mana“. Z. Kelmickaitė įžvelgė šou elementų, pagyrė pasirodymą ir už tautiškumą. „Tai šviežia, jaunatviška, nematyta“, – komplimentus skyrė M. Vitulskis.