Tavo LRT

2020.03.04 11:25

Atsinaujinęs LRT.lt portalas auditoriją išaugino dvigubai

LRT.lt 2020.03.04 11:25

Lygiai prieš metus, kovo 4 d., startavo atsinaujinęs naujienų portalas LRT.lt su visiškai nauju dizainu, vartotojams patogesne struktūra, patobulinta LRT mediateka ir sustiprinta žurnalistų komanda.

„Skaitytojai pokyčius jau įvertino – per pastaruosius metus portalo auditorija išaugo dvigubai, o laikas, kurį vartotojas praleidžia portale, padidėjo devyniais kartais. Tarp naujienų portalų LRT.lt pastaruosius metus sparčiausiai augino savo auditoriją, be to, daugėja vartotojų, kuriems LRT.lt portalas yra pirmas pasirinkimas“, – sako LRT Interneto departamento vadovas Ričardas Baltaduonis.

Internetinių rinkos tyrimų bendrovės „Gemius Baltic“ duomenimis, šių metų sausį realių portalo vartotojų skaičius perkopė 966 tūkstančius.

„Džiaugiamės, kad Lietuvos žmonės iš naujo atrado LRT.lt. Metai buvo kupini darbų ir rezultatų: kardinaliai pakeistas portalo dizainas, sustiprinta žurnalistų komanda, atnaujinta mobilioji programėlė, startavo rubrika pasauliui anglų kalba LRT English, o netrukus portale pasirodys ir pasaulio lietuviams skirta platforma LRT Lituanica. Skaičiai rodo, kad mūsų kuriamą turinį įvertina sparčiai besiplečiantis skaitytojų ratas“, – sako LRT.lt vyriausiasis redaktorius Mindaugas Jackevičius.

Pasak M. Jackevičiaus, visuomeninio transliuotojo portalui keliamas tikslas – ne tik informuoti auditoriją, bet ir ugdyti jos sąmoningumą, kritišką požiūrį. Dėl to daug dėmesio portale skiriama tiriamajai žurnalistikai, nuomonių įvairovei.

Vienas iš naujausių LRT.lt projektų, skirtų padėti Lietuvos auditorijai atpažinti netikras naujienas ir didinti jos atsparumą kasdienėms manipuliacijoms informacijos sraute, yra vasario pabaigoje pradėtas medijų raštingumo projektas „Naujienų rentgenas“. Panašių tikslų siekia ir pernai metų pabaigoje LRT.lt portale startavęs projektas „LRT Faktai“, kuriame LRT Tyrimų skyriaus žurnalistai dekonstruoja viešai platinamą klaidingą informaciją.

„Svarbu pastebėti, kad portalo turinį kuria visos LRT grupės profesionalai: portalo, radijo ir televizijos žurnalistai. Portalas siūlo ne tik kokybiškus tekstus: čia galima klausytis patinkančių radijo laidų, žiūrėti televizijos programas ar mėgautis LRT rodomais koncertais, filmais, sporto transliacijomis. Taip pat džiaugiamės galėdami siūlyti tiesiogines transliacijas iš karščiausių taškų Lietuvoje bei pasaulyje“, – komentuoja M. Jackevičius.

LRT.lt turinys yra pasiekiamas ir per mobiliąją programėlę, kurią tobulinti gali ir patys jos naudotojai. LRT.lt mobilioji programėlė yra paprasta ir patogi naudoti – skaityti tekstus, klausyti ir žiūrėti LRT mediatekos archyvus, naviguoti, keliauti per mėgstamas rubrikas, atlikti paiešką, taip pat galima reguliuoti šriftą, nustatyti nuotraukų kokybę. Be to, programėlėje galima patogiai stebėti tiesiogines LRT vaizdo transliacijas, klausyti LRT radijo programas.