Naujienų srautas

Tavo LRT2015.09.27 17:46

Klausiate – atsakome. Kodėl, panaikinus reklamą, LRT vis dar transliuojami anonsai?

Laidų anonsai – ne reklama, o būdas informuoti bei sudominti klausytojus.  Taip sako LRT RADIJO programų direktorė Guoda Litvaitienė.

LRT RADIJO klausytojai teiraujasi, kodėl nuolat anonsuojamos laidos, nors žadėta, kad reklamos nebeliks. „Nors buvo pasakyta, kad nebus reklamos ir jokių anonsų, dabar nuolat – pertraukėlės ir pertraukėlės, laidą sutrumpina, o tada – anonsai arba reklama. Tiek televizijoje, tiek radijuje. Nusibodo šios jūsų pertraukėlės“, – sako moteris.

Romualdas taip pat domisi, kam reikalingi anonsai. „Kodėl Lietuvos radijuje ir televizijoje, panaikinus reklamą, jos vietą užėmė laidų anonsai, nors ir radijas, ir televizija išlaikomi už mokesčių mokėtojų pinigus?“ – klausia LRT RADIJO klausytojas.

LRT RADIJO programų direktorė G. Litvaitienė sako, kad LRT laidų anonsus girdite valandos pabaigoje, jau pasibaigus laidoms, taigi, jie laidų nepertraukia.

„Kaip teisingai pastebėjo klausytoja, nuo šių metų pradžios LRT nebėra reklamos. Tačiau laidų anonsai buvo visada. Kaip kitaip mums pranešti klausytojams, kas gi skambės tose laidose, kurių programas gal ir galima atrasti interneto svetainėse ar kai kuriuose laikraščiuose?“ –  kalba LRT RADIJO programų direktorė.

G. Litvaitienės teigimu, programose yra išrašyta tik laida, o anonse skamba ir tai, apie ką ta laida bus, kas kalbės, kokios temos bus gvildenamos. „Manome, kad tai – būdas klausytojus informuoti apie mūsų laidų turinį, o taip pat – ir sudominti“, – tikina pašnekovė. 

LRT RADIJO programų direktorės žodžiais, laidos dėl anonsų tikrai netrumpinamos, o šie transliuojami tik valandos pabaigoje. „Savo laidų anonsais mes nepertraukiame. O anonsai nėra reklama, tai – savireklama, už kurią patys iš savęs pinigų tikrai neimame“, – prideda pašnekovė.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą