Tavo LRT

2020.03.02 17:19

„(Ne)emigrantai“: Julijos, išdrįsusios kalbėti apie homoseksualumą, istorija

LRT TELEVIZIJOS laida „(Ne)emigrantai“, LRT.lt2020.03.02 17:19

Laidos „(Ne)emigrantai“ heroje šį antradienį, kovo 3 d., tapsianti Jungtinėje Karalystėje gyvenanti Julija Norvidaitė pripažins, kad šiam interviu ji ruošėsi labai ilgai. Kalbėti apie savo pačios homoseksualumą moteris pasiryžo norėdama, kad Lietuvos žmonės taptų tolerantiškesni.

„Mano draugė pasakė, kad tu tiesiog privalai, nes, galbūt, Lietuvoj gyvena maža Julytė, maža Agnytė, maža Rasa, kuri galvoja, kad tai yra kažkoks prakeiksmas“, – laidoje kalbės Julija, gyvenimą susiejusi su moterimi.

Kad yra homoseksuali, lietuvė sakosi supratusi Londone, į kurį atvyko gyventi būdama 21-erių. Tėvams apie tai Julija pranešė telefonu, tačiau sako nebijojusi likti nesuprasta, nes giliai širdyje jautė, kad jie tam yra pasiruošę.

„Aš augau labai palaikančioje šeimoje, todėl sau tai pripažinti buvo sunkiau negu tėvams“, – laidoje pasakos Julija.

Su partnere Kim Julija nusprendė padaryti tai, kas Lietuvoje vis dar nelegalu, o Jungtinėje Karalystėje yra įteisinta jau nuo 2014-ųjų – susituokti. „Jeigu myli, vadinasi, reikia kurti šeimą“, – sakys lietuvė.

Julija pasakoja, kad viskas vyko taip pat, kaip ir heteroseksualiose porose, įskaitant ir romantiškas piršlybas. „Tai nutiko Prahoje Kūčių naktį, bažnyčioje, skambant Vivaldžio muzikai. Ji pasipiršo ir tai buvo nepaprastai netikėta.“

Moteris pabrėžia, kad Jungtinėje Karalystėje tiek heteroseksualios, tiek homoseksualios poros turi lygiai tokį patį teisinį statusą, todėl pora gali imti banko paskolą, o skyrybų atveju dalytis drauge užgyventą turtą.

Šeimą sukūrusi Julija pripažįsta svajojanti ir apie vaikus. „Kai kuriose porose tik viena mergina nori išnešioti kūdikį, kitose – abi. Mes nusprendėme, kadangi esu vyresnė, aš būsiu pirma, o po kelerių metų – Kim eilė“, – pasakos Julija.

Daugiau apie Julijos istoriją ir gyvenimą Anglijoje – šį antradienį, 19.30 val. laidoje „(Ne)emigrantai“ per LRT TELEVIZIJĄ.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.