Naujienų srautas

Tavo LRT2015.09.24 11:04

Euroradijo eteryje – M. K. Oginskiui dedikuotas koncertas iš Vilniaus

LRT.lt 2015.09.24 11:04

Rugsėjo 26-osios vakarą iš Lietuvos Nacionalinės filharmonijos LRT KLASIKA sveikinsis su milijonine Euroradijo auditorija, kviesdama klausytis Lietuvos nacionalinio simfoninio orkestro koncerto, rašoma pranešime spaudai.  

Šis koncertas dedikuotas kompozitoriaus ir Lietuvos politikos veikėjo Mykolo Kleopo Oginskio 250-osioms gimimo metinėms, kurias globoja UNESCO ir šiuo koncertu Lietuvos nacionalinė filharmonija pradeda jubiliejinį 75-ąjį sezoną.

Kompozitorius, kultūros ir politikos veikėjas, kunigaikštis Mykolas Kleopas Oginskis šiandien Vakaruose daugiausia žinomas kaip garsiojo polonezo „Atsisveikinimas su tėvyne“ autorius. Jis – ir populiarumo neprarandančių mazurkų, valsų, maršų, taip pat knygos „Laiškai apie muziką“ autorius. Iki šiol didelio istorikų susidomėjimo sulaukia ir Paryžiuje 1827 metais išleisti keturi Oginskio „Atsiminimų“  tomai, aprėpiantys XVIII–XIX amžių sandūros įvykius Europoje, ypač Lietuvoje, Lenkijoje ir Rusijoje. 

Gražiausi kunigaikščio Oginskio polonezų puslapiai atgis koncerte skambėsiančioje Siuitoje, kurią sudarė ir aranžavo XX amžiaus lenkų kompozitorius Romanas Palesteris. Ir Lietuvoje, ir Euroradijo eteryje šis kūrinys skambės pirmą kartą.

Koncerte taip pat skambės Felixo Mendelssohno Koncertas smuikui ir orkestrui e-moll, Op. 64. Solo smuiku grieš Dalia Kuznecovaitė. Klausytojams taip pat bus pristatyta Ottorino Respighi baleto „Stebuklinga krautuvėlė“, sukurto naudojant Gioachino Rossini melodijas, siuita bei Maurice`o Ravelio Valsas.

Euroradijo transliacija iš Nacionalinės filharmonijos – rugsėjo 26 d.  19 val. tiesiogiai per radijo programą LRT KLASIKA. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą