Tavo LRT

2015.09.23 16:18

Pergalės muzikiniame projekte siekianti V. Matačiūnaitė subūrė savo orkestrą

LRT.lt2015.09.23 16:18

Netrukus LRT TELEVIZIJOS eteryje prasidės naujas muzikinis projektas „Vario audra“, prie kurio su savo pačios suburtu pučiamųjų orkestru prisijungs ir Vilija Matačiūnaitė.   

„Su simfoniniu orkestru dainavusi jau esu, tačiau su pučiamuoju – dar ne, tad pagalvojau, kad tai – geras iššūkis, kuris leis dar kartą išmėginti savo jėgas,“ – džiaugiasi atlikėja. 

Naujajame muzikiniame projekte susirungs 11 pučiamųjų orkestrų iš visos Lietuvos. 10 iš jų gyvuoja ir kartu groja jau ne vienerius metus, tačiau 11-tasis susibūrė vos per dvi savaites, o pirmą kartą kartu repetavo iki filmavimų pradžios likus mažiau nei savaitei.

„Pirmoje mūsų orkestro repeticijoje dalyvavo 14 žmonių, tačiau gali būti, kad iki filmavimo jis dar truputį paaugs“, – pasakojo orkestro vadovė V. Matačiūnaitė. „Visi orkestro nariai – moksleiviai arba studentai, ir visi – labai skirtingi žmonės. Kitaip nei kiti dalyvaujantys orkestrai, mūsiškis susibūrė visiškai savanorišku pagrindu – netgi buvo taip, kad sutariam su vienu žmogumi, o jis sako, kad dar pasikvies ir savo draugų, pasiūlys dar kam nors“, – džiūgavo atlikėja.

Entuziazmas, žinoma, svarbus siekiant pergalės, bet ar vos susitikę atlikėjai gali susijungti į vieningai muzikuojantį orkestrą? „Neslėpsiu, vakar, kai tik pradėjome repetuoti, buvau tikrai labai susijaudinusi, iki repeticijos taip pat nuolat svarsčiau, ar mums ši avantiūra pavyks, – neslepia V. Matačiūnaitė. Tačiau po kiek laiko suvokiau, kad stoviu su neblėstančia šypsena, kūnu ėjo šiurpas, o mintyse sau vis kartojau – ei, juk tai tikras orkestras ir jis – mano!“ 

Projektas „Vario audra“ LRT televizijos žiūrovams prisistatys jau spalio pradžioje. Kiekvieną orkestrą į pergalę ves jų kapitonai – žymūs Lietuvos atlikėjai, pažįstami tiek pop muzikos, tiek ir operos gerbėjams. Tarp kapitonų išvysime tokius atlikėjus, kaip Violeta ir Vilius Tarasovai, Česlovas Gabalis, Vaida Genytė, Liudas Mikalauskas, ir kiti. 

Koncertus ves pirmą kartą kartu dirbsiantis duetas – TV ir radijo laidų vedėja Gabrielė Martirosianaitė ir aktorius Giedrius Savickas, o dalyvius vertins itin spalvinga komisija – etnomuzikologė Zita Kelmickaitė, valstybinio pučiamųjų orkestro „Trimitas“ vadovas Ugnius Vaiginis ir humoristas Justinas Jankevičius, vėliau prisijungs kiti vertintojai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt