Tavo LRT

2020.02.27 15:22

Tryliktasis Nacionalinis diktantas – šį penktadienį

per LRT RADIJĄ ir LRT.lt
LRT.lt 2020.02.27 15:22

Jau tryliktą kartą organizuojamas Nacionalinis diktantas vyks penktadienį, vasario 28 dieną, 11 valandą. Diktantas bus transliuojamas per LRT RADIJĄ ir portale LRT.lt, rašoma pranešime žiniasklaidai. Diktanto tekstą skaitys LRT TELEVIZIJOS laidų vedėjas Marijus Žiedas.

„Visus lietuvių kalbos mylėtojus kviečiame rašyti. Vietų, kur galima rašyti, tikrai labai daug. Vien bibliotekų, kuriose rašysime, yra daugiau nei 70 ir šis sąrašas nuolat pildomas. Taip pat labai kviečiame visus, kurie rašyti apsisprendė spontaniškai, tiesiog įsijungti Lietuvos radiją. Rašyti galima ir namuose, laukiame visų darbų“, – sakė Nacionalinio diktanto organizatorė Vytautė Šmaižytė.

Diktanto transliacijos trukmė – apie 40 minučių.

Užsienio lietuvių bendruomenės iš organizatorių gaus diktanto įrašą ir galės rašyti joms patogiu laiku vasario 28–kovo 1 d. Diktantą planuoja rašyti JAV, Norvegijos, Ispanijos, Didžiosios Britanijos, Buriatijos ir kt. šalių lietuvių bendruomenės.

Nacionalinį diktantą kartu su VšĮ Pilietinės minties institutu jau trečius metus iš eilės organizuoja Vilniaus prekybos paramos fondas „Dabar“.

Dėl raštingiausiojo vardo bus varžomasi keliose kategorijose – raštingiausio moksleivio, suaugusiojo ir užsienio lietuvio.

Nacionalinis diktantas jau tryliktus metus bendradarbiauja su Valstybine lietuvių kalbos komisija.

Pernai Nacionalinį diktantą rašė daugiau nei 30 tūkst. žmonių.

Diktanto tekstas bus paskelbtas kovo 2 dieną svetainėse www.diktantas.lt, ir www.vlkk.lt (su rašybos ir skyrybos paaiškinimais).

Diktantą Lietuvoje galite rašyti:

– kartu su savo kolektyvo nariais darbo vietoje,

– savo mokykloje,

– savo miesto bibliotekoje,

– savo savivaldybėje.

Diktantus organizatoriams siųskite adresu:

Nacionalinio diktanto konkursui

AB Lietuvos paštas

J. Jasinskio g. 16

Daugiau informacijos: www.diktantas.lt