Tavo LRT

2020.02.27 14:06

Laidoje „Legendos. Šiandien ir visados“ – Justino Marcinkevičiaus gyvenimo ir kūrybos drama

LRT.lt2020.02.27 14:06

Šį sekmadienį, kovo 1 d., į LRT PLIUS eterį grįžta atsinaujinusi laida „Legendos. Šiandien ir visados“. Žiūrovų pamilta laida beveik vienuolika metų pasakojo apie legendines mūsų šalies kultūros asmenybes. Laidos kūrėjai Česlovas Stonys, Audrius Stonys ir Aistės Stonytė jau yra sukūrę per 250 garsiausių Lietuvos menininkų portretų.

Naująjį sezoną laida „Legendos. Šiandien ir visados“ pasitinka ne tik su atnaujintu pavadinimu, skirtukais, bet ir turiniu. „Atsigręšime į talentingą jaunąją kartą – šiandien aktyviai dirbančius žymiausius menininkus, kurie garsina Lietuvos vardą, formuoja jos kultūros veidą, brėžia naujas tendencijas dažnai ne tik mūsų šalies, bet ir pasaulio kultūroje,“ – sako laidos autoriai. Laidoje taip pat išliks pasakojimai apie gyvuosius klasikus ir jau anapilin iškeliavusius iškiliausius Lietuvos kūrėjus.

„Pirmoji laida bus skirta poetui Justinui Marcinkevičiui, kurio kūryba jaudina ne mažiau nei drama paženklintas gyvenimas. Garsūs šalies literatūros, kultūros istorijos tyrinėtojai, literatūrologai ir artimieji laidoje atskleis sudėtingą ir daugiabriaunį žmogaus, kuris nesirinko kovotojo-herojaus kelio, tačiau tapo tautos herojumi, portretą,“ – sako režisierius A. Stonys.

„Taip jau lemta, kad lietuvių istorijoje ne vienas poetas buvo daugiau negu poetas. Kai tauta nebeturėjo politikų, į viešąją erdvę ėjo poetai. Jie, vien poetinio žodžio galios įpareigoti, darė tą darbą, kurio nedarė mūsų valstybės vyrai okupuotame krašte. Nelaisva Lietuvos visuomenė būtent su J. Marcinkevičiumi siejo nemažai lūkesčių. Kad jis paliudys suvargusios visuomenes dvasią, jos lūkesčius, norą išsaugoti savo tapatybę, atminti savo istoriją, turėti savarankiškos ateities viltį, valstybingumo tąsą. Visa tai buvo J. Marcinkevičiaus kūryboje ir išlieka,“ – laidoje kalbės kultūros istorijos tyrinėtojas, humanitarinių mokslų daktaras Darius Kuolys.

Laida „Legendos. Šiandien ir visados“ kiekvieną sekmadienį 21.00 val. per LRT PLIUS.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt