Naujienų srautas

Tavo LRT2020.02.24 16:58

„(Ne)emigrantai“: Raimondos istorija – nuo morkų pakuotojos iki nekilnojamojo turto agentės

LRT.lt 2020.02.24 16:58

Užsispyrimas siekti tikslo, net jeigu bus labai sunku – tokia taisykle vadovaujasi rytų Londone įsikūrusi Raimondos ir Donato Majauskų šeima, į Jungtinę Karalystę išvykusi 2006-aisiais. Daug sunkumų emigracijoje įveikę lietuviai įsitikinę kad, jei nors akimirkai būtų atsipalaidavę, gražiuose namuose šiandien negyventų ir savo vaikams negalėtų suteikti tai, ką turi dabar. Vienas iš lietuvių poros vaikų, pirmagimis Aras, Londone laikomas vienu talentingiausių lenktynininkų kartingų sporte.

Raimonda su Donatu susipažino dar paauglystėje, baigusi 10-tą klasę. Jauna pora jau tada svajojo susikurti svajonių gyvenimą, todėl vėliau laimės ieškoti išvyko į užsienį. Atvykę į Angliją įsimylėjėliai neturėjo nieko – nei pinigų, nei anglų kalbos žinių, nei stabilesnio pagrindo po kojomis. „Iš pat pradžių norėjau mokytis. Žinojau, kad atvažiavus į Angliją be anglų kalbos – nieko nebus, todėl pradėjau jos mokytis“, – prisimena moteris.

Pirmasis Raimondos darbas buvo fabrike, kur ji dirbo morkų pakuotoja. Raimonda atvirai sako labai greitai supratusi, kad tokiam nekvalifikuotam darbui ji per gera ir nepabijojo apie tai pasakyti savo vadovams. Vadovai pasiūlė kiek geresnę poziciją – klijuoti etiketes. „Tuomet ir supratau, kad pats turi turėti drąsos eiti, klausti ir daryti“, – sako Raimonda. Pasak Raimondos, nemažai moterų bijo ir nėštumo, nes tenka mesti pradėtus darbus, stabdyti karjerą. Tačiau jai buvo viskas priešingai – būtent nėštumo metu moteris apsisprendė nerti į visiškai naują sritį ir darbo ieškoti nekilnojamojo turto srityje, kurioje nei pažinčių, nei užnugario ji neturėjo.

Vos pabandžiusi dirbti nekilnojamojo turto agente moteris sakosi iš karto pajutusi, kad tai jai išties teikia malonumą, o juk tai ir yra svarbiausia. Rytų Londone gyvenanti šeima žinojo, kad šią miesto dalį renkasi emigrantai iš Lietuvos, kurių čia atvyksta tūkstančiais. Ne visi iš jų moka kalbėti angliškai, todėl susirasti tinkamą būstą nuomai jiems yra iššūkis. „Mano tikslas įkuriant nekilnojamojo turto kompaniją ir buvo pirmiausia padėti žmonėms“, – sako Raimonda.

Nors Raimonda su vyru uždarbiu nesiskundžia, bet atostogauti į egzotiškas šalis neskrenda ir prabangių daiktų neperka. Šeima remia sūnaus Aro siekį tapti kartingų sporto žvaigžde, o vėliau gal net persėsti į „Formulės 1“ bolidą. „Vos Arui suėjo 6-eri, nupirkom pirmas teises išsilaikyti ir taip ir išėjo, kad jam patiko. Tuomet pamatėme, kad jam visai neblogai sekasi važinėti nuomotais kartingais, laimi trofėjus ir prizines vietas“, – pasakoja mama apie sūnaus pradžią sporte, kuriame išlaidos skaičiuojamos dešimtimis tūkstančių svarų sterlingų. Šiuo metu lietuvių sūnus Londone laikomas vienu talentingiausių lenktynininkų ir nieko jau nebestebina, kad kone kiekvienose rungtynėse jam pavyksta iškovoti prizines vietas.

Daugiau apie Majauskų šeimos gyvenimą Anglijoje ir Aro sportinę karjerą sužinosite antradienį 19.30 val. laidoje „(Ne)emigrantai“ per LRT TELEVIZIJĄ.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą