Tavo LRT

2020.02.24 15:18

Knygų mugės lankytojai LRT stende įrašė daugiau nei 300 pasakų

LRT.lt2020.02.24 15:18

LRT, šių metų Vilniaus knygų mugės partnerė, lankytojus kvietė susitikti net keliose mugės vietose ir siūlė įvairios prasmingos veiklos. Viena iš jų – LRT „Vakaro pasakos“ stende savo balsu įskaityti pasaką ir čia pat gauti jos įrašą. Per keturias mugės dienas jos lankytojai iš viso įrašė 314 pasakų.

„LRT pasiūlymas savo balsu įskaityti pasaką sulaukė neįtikėtinai didelio susidomėjimo. Visas keturias mugės dienas prie LRT „Vakaro pasakos“ stendo, kur darbavosi LRT RADIJO garso režisierės, driekėsi eilė – pasakas garsino mamos ir tėčiai, patys vaikai ir seneliai, mokytojai ir darželio auklėtojai. Žmonės dėkojo už įdomią patirtį ir galimybę savo mažiesiems įrašyti vakaro pasaką“, – sako LRT Radijo redakcijos vadovė Guoda Litvaitienė. Įrašyti pasakas padėjo LRT darbuotojos Sonata Jadevičienė, Lina Dainienė ir Aigilė Dunauskaitė.

Į LRT „Vakaro pasakos“ stendą vaikai taip pat buvo kviečiami atsinešti pačių nupieštą mėgstamos pasakos iliustraciją ir dalyvauti konkurse „Piešiu pasaką“. Konkursas jau baigėsi, iš viso sulaukta daugiau nei 1,5 tūkst. piešinių iš visos Lietuvos. Konkursui pateikti darbai taps, o kai kurie jau tapo, LRT RADIJO laidos „Vakaro pasaka“ garso įrašų, skelbiamų LRT mediatekoje, iliustracijomis. Apie iliustruotas pasakas LRT informuos asmeniškai konkurso dalyvius nurodytu el. paštu, pridėdami nuorodą į LRT mediatekos „Vakaro pasakos“ įrašą, kurios iliustracija ir tapo atsiųstas piešinys.

Šių metų Vilniaus knygų mugę LRT pasitiko šūkiu „Skaityti galima ir ausimis“. Daugiau nei 60 tūkst. garso įrašų mediatekoje sukaupusi LRT kvietė mugės lankytojus keliaujant, vaikštant, sportuojant, užsiimant namų ruoša ar tiesiog laukiant eilėje šį laiką panaudoti ir skaitymui... ausimis. Specialiai mugei LRT sudarė rekomenduojamų radijo įrašų 20-tuką, kuriame – radijo teatro ir radijo dokumentikos žanrų įrašai, „Vakaras su knyga“ laidos, taip pat ir nauji, inovatyvūs, pasaulines radijo pasakojimo tendencijas atliepiantys žanrai, kaip antai – radijo serialai.

Vieną iš LRT mediatekoje randamų radijo serialų – 8 dalių spektaklį pagal romaną „Pietinia kronikas“ –knygų mugės lankytojai galėjo išvysti ir gyvai. Susitikimo „Glamonės balsu: „Pietinia kronikas“ LRT Radijo teatre“, kuriame dalyvavo ir pats bestselerio autorius Rimantas Kmita, akimirkas parodys ir LRT – vasario 26 d. nuo 23.00 valandos per LRT PLIUS.

LRT salėje vykusių kai kurių Vilniaus knygų mugės renginių ir susitikimų įrašus bus galima rasti ir LRT mediatekoje:

Metų knygos rinkimų apdovanojimai:

Metų knygos apdovanojimai. Speciali LRT „Kultūros dienos“ transliacija

Renginys profesoriui Arvydui Šliogeriui atminti:

LRT studija Vilniaus knygų mugėje 2020. Renginys profesoriui Arvydui Šliogeriui atminti

Susitikimas su kadenciją baigusia prezidente Dalia Grybauskaite:

Grybauskaitė: išsiskirdavau, nes kalbėdavau labai trumpai, labai aiškiai ir beveik be jokio vandens

Vytauto Landsbergio knygos „Mamutė. Ona Jablonskytė-Landsbergienė“ pristatymas:

LRT studija Vilniaus knygų mugėje. Vytauto Landsbergio knygos pristatymas

Kristinos Sabaliauskaitės knygos „Petro imperatorė“ pristatymas:

Sabaliauskaitė: prigimties juodumas ir pasaulio blogio gaivalas niekur nedingsta – jis visą laiką kartu su mumis
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt