Tavo LRT

2015.09.22 09:21

Premjeras: kiek mokėsime už dujas, priklauso nuo latvių

LRT RADIJO laida „Ryto garsai“, LRT.lt2015.09.22 09:21

Dar vyksta derybų procesas, bet, kiek mokėsime už dujas, priklausys nuo to, kiek jų bus eksportuojma į Latviją. Taip LRT RADIJUI teigia ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius.

Praėjusią savaitę vykusiame susitikime, kuriame dalyvavo ir Latvijos ekonomikos ministrė, Lietuvos energetikos ministras nurodė, jog vyksta derybos dėl Latvijos perkamų dujų kiekio iš Lietuvos suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) terminalo. Tai patvirtina ir premjeras.

„Daug dėmesio skiriama Lietuvos ir Latvijos bendradarbiavimui energetikos srityje. Žinoma, buvo kalbama apie galimybę kuo labiau išnaudoti SGD terminalą. Taip pat apie tai, kiek būtų galima eksportuoti dujų iš Klaipėdos terminalo į Latviją. Turiu pasakyti, kad [...] norima bendradarbiauti. To anksčiau nebuvo ir dėl to netgi sulaukdavome kritikos“, – atkreipia dėmesį A. Butkevičius.

Jis priduria, kad derybų procesas dar vyksta, todėl numatyti jų baigties kol kas negalima. „Apie detales – koks kiekis bus eksportuojamas ir kokia galėtų būti šių dujų kainą, per anksti kalbėti. Dar vyksta derybų procesas, bet Lietuvai reikia suprasti – kuo daugiau bus panaudotas terminalas ir jo pajėgumai, tuo dalis, kuri įskaičiuojama kaip dujų sistemos infrastruktūra, savaime leis mažinti kainą ir Lietuvos vartotojams“, – akcentuoja A. Butkevičius.

Antradienį premjeras lankysis Lazdijų rajone, kuriame sparčiai didėja nedarbas, ypač jaunimo. Pasak A. Butkevičiaus, bus tikrinama, kokius tikslus yra užsibrėžusi įgyvendinti savivaldybė ir kaip to siekiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt