Tavo LRT

2015.09.24 17:17

Klausiate – atsakome. Kodėl reikia mokėti už kraujo tyrimus?

Jeigu esate apsidraudęs privalomuoju sveikatos draudimu, o tyrimą skiria gydytojas – už jį mokėti nereikia. Taip sako Klaipėdos teritorinės ligonių kasos Kontrolės skyriaus vyriausiasis specialistas Egidijus Vaitkus.

LRT RADIJO klausytoja domisi, kodėl reikia mokėti už kraujo tyrimus. „Klaipėdos universitetinėje ligoninėje lankausi ambulatoriškai. Sergu vėžiu. Kiekvieną mėnesį siunčia daryti kraujo tyrimus. Kodėl turiu mokėti? Man 74 metai. Darbo stažas – 40  metų. Pensija – 232 EUR“, – kreipiasi radijo klausytoja.  

Klaipėdos teritorinės ligonių kasos Kontrolės skyriaus vyriausiojo specialisto E. Vaitkaus teigimu, pagal pateiktą informaciją galima daryti prielaidą, kad LRT RADIJO klausytoja lankosi Klaipėdos universitetinėje ligoninėje pas gydytoją onkologą.

„Tuos tyrimus skiria gydytojas konsultantas, todėl juos toje pačioje gydymo įstaigoje pacientei turėtų atlikti nemokamai. Už gydytojo konsultaciją su manipuliacija, kaip mes vadiname, arba paskirtais papildomais tyrimais, yra apmokama iš privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšų“, – tikina E. Vaitkus.

Jeigu pacientei kiltų klausimų, ji gali skambinti į Klaipėdos teritorinę ligonių kasą, telefono numeris: 381780. „Kita vertus, jeigu kyla klausimų ir neaišku dėl paties mokėjimo, pacientė turi teisę kreiptis į universitetinės ligoninės administraciją ir gauti išsamų paaiškinimą, kodėl jos prašoma susimokėti“, – rekomenduoja Klaipėdos teritorinės ligonių kasos Kontrolės skyriaus vyriausiasis specialistas.  

E. Vaitkaus žodžiais, visiškai nesvarbu, ar žmogus turi invalidumo grupę, yra jaunas ar garbingo amžiaus, svarbiausia – pacientas draustas ar ne, t. y., mokėjęs mokesčius valstybei ar nemokėjęs. „Jeigu mokėjęs – automatiškai draustas, nesvarbu, kad jis dabar nedirba ir yra pensijoje. Už jį sumoka valstybė“, – aiškina pašnekovas.