Naujienų srautas

Tavo LRT2015.09.23 09:41

Praėjusią savaitę LRT žiūrovams įdomiausia – krepšinio egzaminas „Auksiniame prote“

LRT.lt 2015.09.23 09:41

Pateikiame LRT Mediatekos įrašų penketuką. Šie įrašai praėjusią savaitę LRT Mediatekos lankytojų buvo žiūrimiausi.

Daugiausiai LRT mediatekos lankytojų dėmesio sulaukė intelektinis žaidimas „Auksinis protas“. „Vienos šalies religijos pagrindinis altorius yra 305 centimetrų aukštyje. Kas tai?“ – klausimas, į kurį atsakymą kaip dukart du turi žinoti kiekvienas lietuvis, suklupdė antrojo žaidimo finalininką.

Ne mažiau dėmesio sulaukė ir socialinės dokumentikos laida „Emigrantai“. Laidos istorija – apie Vilių Kvedarą – legendinio juodojo Londono taksi automobilio vairuotoją. Iš Joniškio kilęs Vilius Londoną jau dešimtmetį laiko savo namais. Prieš emigraciją vyras dirbo policininku, tačiau suprato, kad toks darbas ne jam. Londone išbandęs darbą pramoninėje skalbykloje ir apsaugos kompanijoje, netrukus lietuvis sužinojo apie prestižinę specialybę, apie kurią svajoja tūkstančiai, tačiau tik vienetams svajonė išsipildo. Tai legendinių juodųjų Londono taksi automobilių vairuotojai. Tapti „black cab‘o“ vairuotoju nėra taip paprasta – reikia baigti specialius 3–4 metus trunkančius kursus ir išlaikyti sudėtingą egzaminą. 

Pirmoji laidos „Stilius“ istorija – apie vyrą, kuris turi daug laiko sau, pakankamai pinigų maloniam gyvenimui ir nekenčia streso ar nesaugumo jausmo. Dar nė penkiasdešimties metų nesulaukęs verslininkas Simonas Gelminauskis prieš aštuonerius metus išėjo į ankstyvą pensiją, apkeliavo pasaulį ir prisiminė savo pirmąją profesiją – tapybą, kurios kitados mokėsi nuo šešerių metų.

Antrojo „Stiliaus“ pasakojimo herojė architektė Jurgita Ambraškaitė tikina, kad landšafto tvarkymas ir gražinimas – vienas iš svarbiausių dalykų, padedančių pakeisti bendrą aplinkos koncepciją. Ne vieną sklypą pavertusi elegantišku sodu ar sodeliu, o balkonus – jaukiais minimalistiniais sodeliais, specialistė sako, per darbus pamirštanti pavalgyti, pasižiūrėti į veidrodį, paskambinti draugams, tačiau jos pačios gėlynas niekada nepajunta skubos, abejingumo ar šeimininkės nuovargio. 

LRT mediatekos lankytojai aktyviai domėjosi ir laida „Gyvenimas“, kurioje – neįtikėtini pokyčiai. Garsi žurnalistė ir politiko Aloyzo Sakalo žmona dar prieš kurį laiką kentė didelį antsvorį. Tačiau moteris stojo į kovą su savo atvaizdu veidrodyje bei skaičiais, kuriuos rodė svarstyklės. Prie neįtikėtinų pokyčių privedė rimtos sveikatos problemos. Vis dėlto, ne drastiškos dietos, badas, stebuklingos lieknėjimo piliulės ar chirurginės operacijos Daivai Sakalienei padėjo atsikratyti 60 kg. Ji atskleidė, kad padėjo būtent pačios atrastas metodas. Ne ką mažiau įkvėps ir Raimondo Jakubausko istorija. Antsvorio turėjęs vaikinas džiaugiasi tobula išvaizda, o sporto salėje jo klausia patarimų.  

LRT mediatekos lankytojus sudomino ir žurnalisto Edmundo Jakilaičio pokalbis apie Vokietijos sprendimą įvesti laikiną sienų kontrolę, augančią įtampą tarp ES šalių dėl į kontinentą plūstančių pabėgėlių pasidalinimo su Vytautu Landsbergiu ir politologu Kęstučiu Girniumi laidoje „Dėmesio centre“.

1.       „Auksinis protas“

2.       „Emigrantai“

3.       „Stilius“

4.       „Gyvenimas“

5.       „Dėmesio centre“

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą