Tavo LRT

2020.02.19 14:03

Vytaras Radzevičius su „Pasaulio puodais“ atsikrausto į LRT TELEVIZIJĄ

LRT.lt2020.02.19 14:03

Nuo vasario 20 d. per LRT TELEVIZIJĄ pradedama rodyti kulinarinių kelionių laida „Pasaulio puodai“. Laidos kūrėjai sako, kad ji skirsis nuo per LRT RADIJĄ transliuojamos tokiu pačiu pavadinimu laidos. Tai yra visiškai naujo formato, gimusio žurnalistų, keliautojų Martyno Starkaus ir Vytaro Radzevičiaus TV ekspedicijų metu, TV laida.

„Rubrika tokiu pačiu pavadinimu atsirado dar 2006-aisiais per LRT TELEVZIJĄ rodytoje ir didelio pasisekimo sulaukusioje ekspedicijoje Afrika.LT, kuomet atokioje Maroko dykvietėje gaminomės maistą ir tai nufilmavome. Ilgainiui ši rubrika TV ekspedicijose tapo nuolatine, o „Pasaulio puodai“ nuo vieno mažo epizodo Afrikoje pamažu virto dideliu gastronominiu projektu“, – pasakoja vienas laidos kūrėjų, jos vedėjas Vytaras Radzevičius.

LRT TELEVIZIJOS laidoje „Pasaulio puodai“ bus pasakojama apie įvairių pasaulio šalių virtuves. Tai – kelioninė gastronomijos laida, kurioje nėra grimo, studijų, scenarijų ir dublių, dailių stalo įrankių ar staltiesių. Laidos žiūrovai turės galimybę išvysti, ką ir kaip savo puoduose gamina įvairios pasaulio tautos ir palyginti jų maistą su mūsų virtuve. Viskas filmuojama gyvai, karštose virtuvėse ir gatvėse, su tikrais žmonėmis ir tikrais skoniais. Kartais bus skanu, kartais nelabai – kaip pasiseks.

Pirmoje TV laidoje „Pasaulio puodai“ žiūrovai susitiks su Izraelio gastronomijos žvaigžde Gilu Hovav ir sužinos, kokie novatoriški skoniai sklando po receptų išradimais pulsuojantį Tel Avivą. Po to laidos kūrėjai kelsis į Bogotos turgų Kolumbijoje, kur laukia neįtikėtinas skonio išbandymas, tikra „valgoma-nevalgoma“ fiesta. Laidos žiūrovai taip pat pamatys, kaip reikia valgyti mums egzotinius vaisius.

Kulinarinių kelionių laida „Pasaulio puodai“ bus rodoma ketvirtadieniais nuo 21.30 val. per LRT TELEVIZIJĄ. Radijo laidą „Pasaulio puodai“ per LRT RADIJĄ galima klausyti trečiadieniais po 18.00 valandos žinių. Laidos įrašus taip pat galima bet kuriuo patogiu metu perklausyti ir LRT mediatekoje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt