Tavo LRT

2020.02.17 14:07

LRT savaitės filmų gidas: ir kinomanams, ir serialų gerbėjams

LRT.lt 2020.02.17 14:07

Šią savaitę LRT prie TV ekranų kvies ne tik kinomanus, bet ir kokybiškų serialų mėgėjus – išskirtinių premjerų paruošėme kiekvieno skoniui, tad tikrai rasite iš ko rinktis.

Pirmadienis. Vasario 17d.

Į LRT TELEVIZIJOS ekranus žengia kino grandų – Jude Law ir John Malkovich – duetas, susitiksiantis italų režisieriaus Paolo Sorrentino serialo „Jaunasis popiežius“ tęsinyje „Naujasis popiežius“. 2020 m. pasirodžiusiame seriale vaizduojami laikai, kai Katalikų bažnyčia grumiasi su vidinių oponentų atakomis bei skandalais dėl svarbiausių katalikybės simbolių, kurie gali sužlugdyti šimtmečius egzistuojančią valdžios hierarchiją. Popiežiui Leniui Belardui panirus į komą kardinolams būtina išrinkti naują šventąjį tėvą. Išrinktasis Džonas Branoksas turi savo paslapčių, o serialo gerbėjai visame pasaulyje nekantrauja sužinoti, ar popiežius Lenis Belardas pabus... Serialo premjerą stebėkite 23 val. per LRT TELEVIZIJĄ.

Antradienis. Vasario 18 d.

Antradienio vakarais LRT PLIUS eteryje – „National Geographic“ serialas „Genijus. Einšteinas“. 2017-aisiais pasirodęs serialo sezonas pasakoja apie fiziko, pakeitusio žmonijos supratimą apie pasaulį, vaikystę, darbą patentų biure, romantinius santykius bei, žinoma, garsiosios reliatyvumo teorijos suformavimą. Serialą žiūrėkite antradieniais, 21.30 val., per LRT PLIUS. Kas savaitę – net po dvi naujas serijas!

Ketvirtadienis. Vasario 20 d.

Elito kino rubrika LRT PLIUS kanale šįkart aštri ir sudėtinga. Sergey Loznica filmas „Nuolankioji“ sukurtas naujai interpretuojant to paties pavadinimo Fiodoro Dostojevskio apsakymą. Siužetas nukelia į keistą nebaudžiamų nusikaltimų kraštą sovietmečiu ir atskleidžia Rusijos totalitarinį veidą bei miestų-kalėjimų gyvenimą. Juosta pasakoja apie provincijoje gyvenančią jauną moterį. Kartą ji gauna siuntinį, kurį pati buvo išsiuntusi savo įkalintam vyrui su prierašu „grąžinti siuntėjui“. Moteris neturi kito pasirinkimo, kaip tik keliauti į kalėjimą tolimame šalies regione ir ieškoti atsakymo... Filmą įsijunkite 22 val., o patiems smalsiausiems – pusvalandį iki eterio transliuosime specialų interviu su juostos režisieriumi Sergey Loznica.

Penktadienis. Vasario 21 d.

Penktadienio vakarą kviečiame įsijungti LRT TELEVIZIJĄ: nuo 23 val. žiūrėkite režisieriaus Guillermo del Toro fantastinį siaubo filmą „Purpurinė kalva“, pelniusį net 6 kino apdovanojimus ir 41 nominaciją. Filmo veiksmas vyksta XIX amžiaus Šiaurės Anglijoje. Čia gyvenanti jauna rašytoja Edit Kušing pasižymi ypatinga galia: nuo vaikystės gali matyti kito pasaulio būtybes. Vieno pobūvio metu mergina susipažįsta su paslaptingu vyriškiu – seru Tomu Šarpu. Abipusė simpatija netrunka peraugti į meilę. Po vestuvių jaunamartė kartu su vyro seserim išvyksta gyventi į seną jų dvarą. Edit tikisi, kad šeimyninė laimė padės jai pabėgti nuo praeities šešėlių ir bauginamo gebėjimo matyti dvasias, tačiau senasis dvaras pavadinimu „Purpurinė kalva“ pasirodo kupinas šiurpių paslapčių.

21.30 val. LRT PLIUS rubrikoje „Europos kinas“ išvysite biografinę istorinę dramą „Velnio meilužė“, pasakojančią apie kontraversišką čekų kilmės aktorę, Trečiojo reicho kino žvaigždę Liudmilą Babkovą, pasirinkusią Lidos Barovos pseudonimą. Jos kelias į šlovę nebuvo lengvas, tačiau vokiečių publiką jai užkariauti pavyko. Kartą Lida Barova buvo pristatyta Adolfui Hitleriui ir jam padarė įspūdį. Šis pasikvietė ją į vakarėlį, kur įvyko lemtingas Lidos susitikimas su galinguoju Trečiojo reicho propagandos ministru Jozefu Gebelsu. Taip pasidėjo skandalingas meilės romanas, visiems laikams pakeitęs aktorės gyvenimą...

Sekmadienis. Vasario 23d.

Kino savaitę LRT TELEVIZIJOS ekranuose pabaigs amerikiečių komedija „Viskas įskaičiuota“. Filmo veiksmas prasideda, kai santuokos krizę išgyvenanti pora nusprendžia savo problemas spręsti tropikų Bora Boros saloje. Kad netektų nuobodžiauti, Džeisonas ir Sintija kartu atostogauti pasikviečia dar tris draugų poras. Salą jie pasirenka dėl to, kad patarimus ten dalija žymus santykių guru, apie kurį sklinda gandai, jog jis tiesiog stebuklingai sutvirtina bepradedančias irti santuokas. Saloje santykių gerinimo kursą privalomuoju būdu išeina visos keturios poros... Nuotaikingą komediją žiūrėkite nuo 23 val.