Naujienų srautas

Tavo LRT2020.02.12 10:47

Laidoje „Gyvenimo spalvos“ – tėvais neseniai tapę Daiva ir Mindaugas Biliai

LRT TELEVIZIJOS laidos „Gyvenimo spalvos“ herojais šį trečiadienį taps žurnalistė Daiva Žeimytė-Bilienė ir Lietuvos paralimpinio komiteto prezidentas Mindaugas Bilius. Neseniai sūnaus Mykolo susilaukusi pora dieną skyrė savanorystei sostinės dienos centre „Šviesa“, kur renkasi suaugę žmonės su proto negalia.

„Labiausiai nustebino centro lankytojų drąsa. Galvojau, kaip reikės pradėti bendrauti, kas jiems galėtų būti įdomu ir kuo galėčiau būti naudinga. Bet nieko specialiai daryti nereikėjo, vos spėjau atsakinėti į klausimus, klausytis komentarų, kurie mane pačią privertė susimąstyti, pagalvoti apie vertybes“, – sako Daiva Žeimytė-Bilienė.

Savanoriška veikla porai svarbi ir dėl asmeninių patirčių – artimųjų netekčių, patirtos sunkios avarijos. „Gydytojai kalbėjo, kad neaišku, ar vaikščiosiu, galbūt teks koją amputuoti, galbūt būsiu neįgaliojo vežimėlyje. Visokių buvo minčių, bet visada tikėjau, kad viskas bus gerai“, – laidoje sakys avariją patyręs paralimpinis čempionas Mindaugas Bilius.

„Visa mano šeima guli kapeliuose Panevėžio rajone. Nežinau, kodėl man tiek atseikėta, bet, kita vertus, mane tai suformavo, padarė stipria“, – sakys Daiva Žeimytė-Bilienė.

Neseniai pora susilaukė vaikelio, kuris pristabdė sėkmingą žinomos žurnalistės, televizijos laidų vedėjos karjerą, tačiau atnešė daug džiaugsmo. „Mes su Mindaugu buvome individualistai, laisvamaniai, laisvę mėgstantys žmonės, daugiau dėję pastangų į karjerą, pasiekimus. Mykolas iš mūsų sukūrė šeimą“, – laidoje pasakos jauna mama.

Laida „Gyvenimo spalvos“ rodoma trečiadieniais 19.30 val. per LRT TELEVIZIJĄ. Sėkmingi žinomi Lietuvos žmonės dienai tampa skirtingų sričių savanoriais. Dalydamiesi savo gyvenimo patirtimi ir laiku jie ne tik padeda sėkmės stokojantiems, bet ir patys iš naujo susipažįsta su savimi.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą