Tavo LRT

2020.02.12 09:24

LRT Tyrimų skyrius tampa tarptautinės tiriamosios žurnalistikos organizacijos partneriu

LRT.lt2020.02.12 09:24

LRT Tyrimų skyrius tampa tarptautinės žurnalistinių tyrimų organizacijos „Organized Crime and Corruption Reporting Project“ (OCCRP) partneriu. Daugiau nei 10 metų veikianti ne pelno organizacija šiuo metu vienija tiriamosios žurnalistikos iniciatyvas daugiau nei 30 pasaulio šalių. OCCRP tiria ir viešina pasaulio galingųjų (politikų, verslo grupių, kriminalinio pasaulio) korupcinius ryšius ir siekia jų atskaitomybės.

„Daugybė tiriamosios žurnalistikos iniciatyvų gimsta būtent OCCRP, šie žmonės yra pasišventę ir atsidavę savo darbui ir dalijasi viskuo, ką yra išmokę, patyrę, kas gali būti naudinga pradedantiems tyrimus žurnalistams ir jau pažengusiems. Tai – visuma: patyrusių žurnalistų ir tyrimo įrankių tinklas, idėjų kalvė ir nenutrūkstantis mokymosi procesas. LRT Tyrimų skyriui partnerystė su OCCRP bendruomene yra ypač svarbi dar ir tuo, jog atsidūrus akligatvyje visada yra su kuo pasikonsultuoti“, – sako LRT Tyrimų skyriaus vadovė Indrė Makaraitytė.

LRT Tyrimų skyrius jau yra rengęs bendrus projektus su šia organizacija – pernai gruodžio mėnesį startavo bendras projektas „LRT Faktai“, kuriuo siekiama ugdyti kritinį informacijos vartotojų mąstymą ir didinti jų atsparumą melagingoms naujienoms. „LRT Faktai“ analizuoja tokio pobūdžio melagingas naujienas kaip propaganda, spaudžiamosios antraštės (angl. clickbait), užsakytas turinys, dezinformacija, manipuliacija, suklastota naujiena (angl. fake news) ir kt.

LRT Tyrimų skyrius, tiriantis ir analizuojantis visuomenei svarbius, rezonansinius įvykius, jų priežastis ir padarinius, veiklą pradėjo 2018 metų rugpjūčio mėnesį. LRT Tyrimų skyriuje dirba penki žurnalistai: Mindaugas Aušra, Jurgita Čeponytė, Rūta Juknevičiūtė, Jurga Tvaskienė ir Indrė Makaraitytė. LRT Tyrimų skyriaus komanda jau atliko daugiau nei penkiasdešimt tyrimų, kurie lėmė reikšmingus pokyčius viešajame sektoriuje, po jų pradėtos teisės aktų pataisos, pakeisti nekompetentingi valdžios atstovai.

LRT žurnalistų atliekami tyrimai yra skelbiami LRT TELEVIZIJOJE, LRT RADIJUJE ir LRT.lt portale. Taip pat jų galima klausytis ir kaip tinklalaidžių – jas galima rasti įvairiose tinklalaidžių platformose, LRT.lt.

Nuo šiol LRT Tyrimų skyriaus žurnalistų skelbiama medžiaga bus taip pat žymima specialiu vizualu – raudonu apskritimu. Toks simbolis pasirinktas dėl kelių reikšmių – raudona spalva atkreipia dėmesį ir simbolizuoja svarbumą, būtinybę skubiai reaguoti, imtis veiksmų. Intensyviai raudonos spalvos taškas įspėja, kad atliekamas vaizdo ar garso įrašas. Būtent tai ir nusako LRT Tyrimų skyriaus darbą – nuolat stebėti, fiksuoti ir skelbti svarbius visuomenei faktus.

Naujausią LRT žurnalistų atliktą tyrimą apie Privalomojo sveikatos draudimo fondo rezervą skaitykite čia.

Populiariausi