Tavo LRT

2020.02.11 10:03

Bus žaidžiamas 100-asis LRT PROTOTO žaidimas

LRT.lt2020.02.11 10:03

Šį antradienį, vasario 11 d., 12.20 val. bus sužaistas jau 100-asis protų kovų LRT PROTOTO žaidimas, sutraukiantis didelį būrį azartiškų intelektualių žaidimų gerbėjų. Kaip sako žaidimo organizatoriai, LRT PROTOTO žaidžia ir maži, ir dideli – ištisos šeimos, draugų kompanijos ir net bendradarbiai pietų pertraukos metu.

„Teko pakalbinti daugumą LRT PROTOTO nugalėtojų. Didžioji dalis jų yra ištikimi žaidėjai, žaidžiantys LRT PROTOTO nuo pat pradžios, kai prieš metus pristatėme žaidimo programėlę. Tačiau yra ir tokių, kuriuos aplankė pradedančiojo sėkmė – kartą pabandė ir pavyko laimėti. Labai dažnai atvykę laimėtojai pasakoja, kad antradieniais žaidžia kartu su bendradarbiais per pietų pertrauką, tad LRT PROTOTO tampa tarsi bendras komandinis žaidimas. Gauname laiškų, kad šis žaidimas jau yra tapęs ir šeimų tradicija, nes jį žaidžia visi – tėvai, vaikai ir seneliai“, – pasakoja žaidimo koordinatorė, LRT skaitmeninių projektų vadovė Martina Račkauskaitė.

LRT PROTOTO yra žaidžiamas realiuoju laiku žaidimo dalyviams atsakinėjant į klausimus mobiliojo telefono programėlėje. Iš viso žaidėjams užduodama 12 klausimų su trimis atsakymo variantais. Pasirinkęs teisingą atsakymą, dalyvis tęsia žaidimą, suklydęs – iš žaidimo iškrenta iki kito karto. Jei į paskutinį klausimą teisingai atsakiusiųjų yra daugiau nei 10, žaidimo vedėjas užduoda papildomus klausimus. Jų, kaip pastebi M. Račkauskaitė, prireikia beveik kaskart, nes LRT PROTOTO žaidėjai yra daug žinantys, apsiskaitę žmonės.

Jei keli dalyviai teisingai atsako į visus klausimus, nugalėtojas išrenkamas atsitiktinės atrankos būdu. 100-ajame žaidime geriausiai pasirodžiusių žaidėjų laukia ne tik pagrindinis prizas (išmanioji garso kolonėlė), bet ir papildomi – „Auksinio proto“ knygos ir kvietimai į „Eurovizijos“ nacionalinės atrankos finalą.

LRT PROTOTO koordinatorė M. Račkauskaitė tai pat atkreipia dėmesį, kad tiek „Facebook“, tiek „Instagram“ LRT paskyrose galima rasti užuominų apie būsimus žaidimus ir jų temas, o taip pat – jau įvykusių žaidimų klausimus. Tai gali padėti geriau pasirengti būsimiems LRT PROTOTO žaidimams.

LRT proto kovų viktorina PROTOTO pradėta transliuoti kartą per savaitę nuo 2018 m. gruodžio mėnesio 27 dienos. Sulaukus didelio žaidėjų susidomėjimo, LRT PROTOTO šiuo metu yra žaidžiamas jau du kartus per savaitę – antradieniais 12.20 val. ir ketvirtadieniais 20.40 val.

LRT PROTOTO transliacijas yra vedę daug žinomų LRT laidų vedėjų ir žurnalistų: Ignas Krupavičius, Ugnė Galadauskaitė-Siparė, Gerūta Griniūtė, Živilė Kropaitė, Giedrius Masalskis, Jovita Vitkauskė ir kt. 100-ąjį LRT PROTOTO žaidimą ves žurnalistas Ignas Andriukevičius.

Jubiliejinis 100-asis LRT PROTOTO žaidimas vyks antradienį, vasario 11 d., 12.20 val.

Jei norite išbandyti LRT PROTOTO žaidimą, atsisiųskite į savo išmanųjį įrenginį (telefoną, planšetę) nemokamą PROTOTO programėlę. Informaciją, kaip tai padaryti, rasite čia.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt