Naujienų srautas

Tavo LRT2020.02.11 09:45

„(Ne)emigrantuose“ – emigracijoje priklausomybę įveikęs Aurimas gelbėja likimo brolius

„Alfa centru“ vadinamame name, nutolusiame 90 kilometrų nuo Londono, gyvena vyrai, kuriuos čia atvedė noras pagyti nuo priklausomybės alkoholiui ar narkotikams. Tarp bandančiųjų grįžti į normalų gyvenimą – ir vyrai iš Lietuvos. Kadaise šiame nedideliame reabilitacijos centre nuo priklausomybės gydėsi ir Aurimas, kuris dabar pats padeda savo likimo broliams.

Devyniolikmetis Aurimas Špokas į Jungtinę Karalystę atvyko 2011-aisiais, metęs studijas Lietuvoje. Tuomet vaikinas manė, kad pakeisdamas gyvenamąją vietą pabėgs nuo problemų, tačiau jos atsekė iš paskos. „Pradžioje tik savaitgaliais leidi sau išgerti, o nuo pirmadienio iki penktadienio – atsakingai dirbi. Paskui gerti pradedi kiekvieną dieną“, – pasakoja Aurimas, ilgai neigęs savo priklausomybę. Ilgainiui nuo Aurimo nusisuko draugai, antroji pusė, net šeimos nariai ir vyras atsidūrė gatvėje.

„Sėdėjau gatvėje, pro mane ėjo išsipuošę ponai verslininkai, turtingos damos, gražios šeimos. Žiūrėjau į juos kupinomis akimis pavydo, bet nieko negalėjau padaryti“, – juodžiausią savo gyvenimo laiką prisimena Aurimas. Pasak vyro, vienam išlipti iš priklausomybės labai sunku, tokiems žmonėms būtina rasti bendraminčių, kurie stengiasi įveikti panašias bėdas ar jas jau yra įveikę.

Noras pasveikti Aurimą galiausiai atvedė prie „Alfa centro“ slenksčio. „Pirmas sutiktas žmogus, reabilitacijos centro darbuotojas, man pasakė: „Aurimai, be Dievo nebus gyvenimo.“ Pagalvojau, ką jis čia man pasakoja, bet tai pasitvirtino“, – pasakoja vyras. Priklausomybę Aurimui pavyko įveikti per trejus metus, o tada jis apsisprendė, kad nori padėti kitiems panašaus likimo žmonėms.

Oficialios Aurimo pareigos „Alfa centre“ – direktoriaus pavaduotojas, bet lietuvis sako, kad tai tik formalumas, nes šioje įstaigoje niekas nevadovauja, visi gyvena kaip viena didelė šeima. „Alfa centre“, kurio veikla yra išlaikoma bažnyčios ir privačių rėmėjų lėšomis, gyvena 13 žmonių, tačiau skaičius dažnai svyruoja. „Ne visada pradėjusieji programą baigia, būna, kad vienas kitas neatlaiko ir išeina. Stengiamės vyrus užimti, kad netrūktų veiklos. Yra šunų, vištų, kiaulių, parkas didžiulis, medžius, teritoriją reikia prižiūrėti. Ir pirtį turim, visko turim, kad vyrai galėtų ramiai sau kažką veikti ir būtų užsiėmę“, – apie gyvenimą „Alfa centre“ pasakoja Aurimas.

Daugiau apie „Alfa centrą“ ir Aurimo misiją padėti žmonėms, bandantiems įveikti priklausomybes, – laidoje „(Ne)emigrantai“ šį antradienį 19.30 val. per LRT TELEVIZIJĄ.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą