Naujienų srautas

Tavo LRT2020.02.10 14:36

LRT pakvietė jaunimą į diskusiją išsiaiškinti, koks žiniasklaidos turinys jam aktualus

LRT.lt 2020.02.10 14:36

Besikeičiantys medijų vartojimo įpročiai, ypač tarp jaunimo, transliuotojus visos Europos mastu skatina iš naujo permąstyti būdus, kuriais kalbama su jaunimo auditorija, ieškoti naujo, aktualaus turinio ar netgi naujų transliavimo kanalų. Į šio uždavinio sprendimą LRT nutarė įtraukti ir jaunimo atstovus, tad praėjusį savaitgalį su jais diskutavo apie jaunosios kartos turinio vartojimo įpročius ir ką visuomeninis transliuotojas gali padaryti, kad būtų aktualesnis jaunajai kartai.

„Visuomeninis transliuotojas – atvira organizacija, savo veikloje siekianti atliepti įvairių visuomenės grupių poreikius. Stebėdami pasaulines tendencijas, matome, kad jaunoji karta tampa vis abejingesnė tradicinei medijai, kritiškai vertina transliuotojų ar žiniasklaidos priemonių kuriamą turinį, taigi patraukti jų dėmesį tampa dideliu iššūkiu. Būtent todėl pakvietėme pasikalbėti tuos, kurie geriausiai supranta, ko šiandien ieško jaunoji karta“, – sako diskusiją moderavęs LRT generalinės direktorės pavaduotojas Gytis Oganauskas.

Diskusijoje skirtingoms sritims – e. sportui, verslui, režisūrai, fotografijai, kinui – atstovaujantys jaunuoliai dalijosi mintimis apie savo naudojimosi medijomis įpročius ir apie tai, kaip šiandien mato LRT ir kokio jo tikėtųsi rytoj. Tarp mėgstamiausių jų laidų buvo įvardyta LRT TELEVIZIJOS informacinė laida „Labas rytas, Lietuva“, išskirtos objektyvios, koncentruotos per LRT RADIJĄ transliuojamos žinios.

Vertindamas lietuvišką žiniasklaidą jaunimas kritiškai atsiliepė apie klaidinančias antraštes, kuriomis siekiama bet kokia kaina patraukti vartotojų dėmesį. Susitikime dalyvavęs jaunimas sakė labiausiai vertinantis žiniasklaidos priemones, kurios gali pasiūlyti koncentruotą analitinį turinį, atspindintį šiandienos pasaulio aktualijas.

Šis LRT Vilniuje surengtas susitikimas – ne vienintelė iniciatyva, kuria LRT siekia geriau suprasti visuomenės lūkesčius nacionalinio transliuotojo atžvilgiu. Praėjusiais metais pristačiusi metinę ataskaitą LRT taip pat kvietė Lietuvos gyventojus pareikšti nuomonę apklausoje ir kvietė į diskusijas tiek skirtingų sričių ekspertus, tiek Lietuvos regionų gyventojus. Per apklausas ir diskusijas išgirstos nuomonės ir įžvalgos padeda tobulinti LRT veiklą.

Į susitikimo metu jaunimo išsakytas mintis taip pat bus atsižvelgta formuojant LRT programų tinklelį.

Į dar vieną atvirą diskusiją nacionalinis transliuotojas pakvies visuomenę vasario 19 d. – LRT (S. Konarskio g. 49, Vilniuje) bus diskutuojama apie rinkimų debatus ir jų nušvietimą žiniasklaidoje.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą