Tavo LRT

2020.02.07 12:02

Pradedamas finalinis projekto „Draugystė veža“ balsavimas – renkamos trys nugalėtojų poros

LRT.lt2020.02.07 12:02

2019 m. gruodžio 20 d. jubiliejinį penktąjį kartą startavo LRT pristatomas socialinis projektas „Draugystė veža“. Įrodantis, kad tikrai bendrystei nesvarbus amžius, lytis, ūgis ar kiti mūsų ypatumai. Per 6 projekto savaites televizijos žiūrovams ir portalo LRT.lt lankytojams buvo pristatyta 18 draugų (su negalia ir be jos) porų, o jau nuo vasario 7 d. 12 val. iki vasario 14 d. 24 val. galima balsuoti už labiausiai patikusias draugystės istorijas.

Net 3 daugiausiai balsų surinkusios poros bus paskelbtos vasario 15 d. Kauno „Žalgirio“ arenoje vyksiančiame nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos finale.

Balsuoti galite čia.

Šios nuostabios iniciatyvos įkūrėja, puoselėtoja arba tiesiog Mama – Žydrė Gedrimaitė – džiaugiasi, kad „pirmųjų kartų“ projektas išpopuliarėjo ir pasiekė savo tikslą – tapo svarbus visiems žmonėms, ne tik neįgaliesiems. Nes draugystė ne tik veža, ji skrieja lėktuvais. O tas nematomas, tarp žmonių užgimęs dvasinis ryšys įveikia kliūtis, griauna sienas, laužo stereotipus, nepaiso jokių ribų.

Šiais metais per atrankines keliones iš viso nuvažiuota apie 2500 kilometrų, aplankyti Vilniaus, Trakų, Šalčininkų, Šilutės, Kauno, Jonavos, Kėdainių, Tauragės ir Alytaus miestai bei rajonai, sutikta daug nuostabių žmonių. Šių metų naujovė – dalyvių poros grožėjosi ne tik įspūdingomis Lietuvos gamtinio turizmo vietomis, bet ir regioniniais, nacionaliniais parkais bei džiaugėsi pažintimi su šalies tautinėmis mažumomis.

„Draugiečius“ šiltai pasitiko ir priėmė totorių, vokiečių, lenkų, sentikių, evangelikų liuteronų bendruomenės. Keliautojai kartu patyrė daug nepakartojamų nuotykių: gamino koldūnus, liejo žvakes, valgė putpelytes „po marška“, meistravo mažytes valteles, išmaniojoje kėdėje pajuto paukščio skrydį, „vaikščiojo mariomis“, atrado Lietuvos „Europą“ ir unikalią žemyninę kopą, žaidė diskgolfą, linus mynė, kūlė, vilną karšė, vijo virves, lininius maišelius ornamentais puošė, pynė tautines juosteles, lipo piratų kopėčiomis, šokinėjo kaip tarzanai, pajuto Tėvo Stanislovo dvasios prisilietimą, žavėjosi unikaliais įvairiaspalviais liktoriais nusagstytu kambarėliu, plunksna perrašinėjo senovinę lietuvių giesmę rusiškos abėcėlės raidėmis, ragavo keptų „pelėdos kiaušinių“, šaudė iš lanko, degustavo žydiškus patiekalus, valgė kiek tilpo be galo skanių ledų, išmėgino kabančio tilto tvirtumą, važiavo elektrobusu, meditavo stebėdami žvaigždžių skliautą, klausėsi dieviško gospelo choro skambesio, iš šiaudų darė „kabančius sodus“, kepė dzūkiškas bandas, „matavo meilę“ ant aukščiausio Lietuvos pėsčiųjų ir dviračių tilto, rašė brailio raštu, gamino lėlytes, braukė džiaugsmo ašaras labdaros-paramos koncerte, gavo kalnus dovanų, kartu meldėsi ir prašė visiems užtarimo ir t.t. Dalyviai tiki tuo, kad susitiks, bendraus, draugaus ir pasibaigus projektui! Nes čia patirta draugystė tikrai „veža“!

Su kiekvienos kelionės dalyvių įspūdžiais ir draugystės istorijomis susipažinti buvo galima antradieniais–ketvirtadieniais portale www.lrt.lt ir penktadieniais – LRT televizijos laidoje „Labas rytas, Lietuva“.

Nors pagal projekto taisykles dalyviai negali būti susiję giminystės ryšiais, autizmo spektro sutrikimą turinčiam Edmundui Veselovui ir jo mamai Svetlanai Veselovai buvo padaryta išimtis – be teisės varžytis dėl pagrindinio prizo ir dalyvauti finaliniame balsavime. Edmundas niekada nebuvo jokioje kelionėje, neturėjo draugo ir labai norėjo jį susirasti. Vaikino svajonė buvo išpildyta – jis dabar turi net ne vieną draugą. Ir jam nereikia jokių kitų dovanų!

Balsuokite už mylimiausias poras ir jų draugystės istorijas čia.

Gegužės mėnesį laimėtojų laukia nereali dovana – kelionė į Roterdamą bei galimybė gyvai stebėti Lietuvos ir kitų šalių atstovų pasirodymus „Eurovizijoje“!

Tekstą parengė Indrė Radžiukynienė.

Populiariausi