Tavo LRT

2015.09.15 10:34

A. Butkevičius: Lietuvai sutarta skirti 250 pabėgėlių

LRT RADIJO laida „Ryto garsai“, LRT.lt2015.09.15 10:34

Europos Sąjungos (ES) vidaus reikalų ministrai Briuselyje sutarė vienu klausimu – dėl ankstesnio pabėgėlių paskirstymo ES šalims, sako premjeras Algirdas Butkevičius. Jo teigimu, dėl didesnio – 120 tūkst. – pabėgėlių skaičiaus nebuvo sutarta, todėl kol kas nutarta, kad Lietuva priims 250 prieglobsčio prašytojų.

Premjero teigimu, seniau buvo kalbama apie 40 tūkst. pabėgėlių, iš kurių Lietuvai buvo numatyta 250 žmonių. „Šis sprendimas pirmadienį buvo galutinai priimtas“, – LRT RADIJO laidoje „Ryto garsai“ teigia A. Butkevičius.

Jis primena, kad paskui buvo diskutuojama dėl didesnio pabėgėlių skaičiaus priėmimo savanorišku principu. Tuomet buvo planuojama po ES valstybes nares paskirstyti 120 tūkst. žmonių. „Kai vyko diskusija dėl 120 tūkst. pabėgėlių, užprotestavo Čekija ir Slovakija, todėl nebuvo priimtas joks sprendimas, išskyrus anksčiau paminėtą 40 tūkst. pabėgėlių paskirstymą. Buvo nutarta, kad Vidaus reikalų ministrų taryba vėl rinksis spalio 8 d.“, – aiškina A. Butkevičius.

Jis priduria, kad planuojamas priimti 250 žmonių skaičius gali kisti, jei bus nuspręsta po ES valstybes nares paskirstyti ne 40 tūkst., o daugiau žmonių, ieškančių prieglobsčio. „Dabar galiu kalbėti apie 250 žmonių skaičių, kuriam pirmadienį buvo pritarta. Kai kuriems labai patinka manipuliuoti skaičiais [...]. Tai primena vaikiškumą. [...] Šis skaičius gali kisti bet kada. Dabar diskutuojame apie 120 tūkst. pabėgėlių, todėl kvota gali būti vienokia. Jei bus kalbama apie 160 tūkst. pabėgėlių, kvota Lietuvai bus kitokia. [...] Šiandien pasakyti, kiek bus [priimta žmonių – LRT.lt], negaliu, nes pirmadienį šis klausimas nebuvo išspręstas“, – sako A. Butkevičius.