Tavo LRT

2015.10.08 11:44

Praėjusią savaitę LRT žiūrovams įdomiausia – mitai apie Siamo kates ir chameleonų paslaptys

LRT.lt 2015.10.08 11:44

Pateikiame LRT mediatekos įrašų penketuką. Šie įrašai praėjusią savaitę LRT mediatekos lankytojų buvo žiūrimiausi.

Daugiausiai LRT mediatekos lankytojų dėmesio sulaukė pirmoji „Mūsų gyvūnai“ laida. Čia neigti mitai apie Siamo kates. Veislės reputaciją reabilituoti stengėsi jas auginantys. Laidos kūrėjai aiškinosi, ar iš tiesų chameleonai taip geba keisti spalvas, kaip rodoma reklamose bei animaciniuose filmuose. Pasakojama apie unikalias šių gyvūnų savybes ir atskleidžiamos paslaptys tiems, kurie tokius gyvūnus nori auginti namuose.

LRT žiūrovus domino ir politiko Arvydo Anušausko bei dvidešimt septyneriais metais jaunesnės jo žmonos Linos namai. Jų duris pora atvėrė LRT TELEVIZIJOS laidai „Gyvenimas“. Pora pasiryžo atvirai papasakoti apie savo santykius, kurie sukėlė nemažai apkalbų. „Arvydas mane įspėjo, kad kils didelis triukšmas, ir aš jau buvau tam pasiruošusi, kaip ir mano šeima, todėl didelio šoko mes nepatyrėme, nors pastarieji metai malonūs nebuvo“, – laidoje „Gyvenimas“ kalbėjo L. Anušauskienė.

Populiarumo tarp žiūrovų neprarandančioje laidoje „Emigrantai“ –  pasakojimas apie visoje Didžiojoje Britanijoje pažįstamą lietuvę Ugnę Bubnaitytė. 33-ejų moteris rugpjūčio mėnesį sužibėjo milijonus žiūrovų turinčiame kulinariniame televizijos projekte „Great British Bake Off“, kurį kiekvieną trečiadienio vakarą transliuoja visuomeninis kanalas BBC. Dėl interviu laidos kūrėjams tartis teko visą mėnesį: to reikalavo televizijos prodiuseriai, kuriantys visame pasaulyje žinomą šou. „Tik todėl, kad esame kilę iš tos pačios šalies kaip ir Ugnė, gavome išskirtines teises filmuoti ne šiaip pokalbį, bet filmuoti ten, kur gyvena tikra Anglijos žvaigždė su vyru iš Pietų Afrikos Respublikos ir dviem vaikais“, – pasakoja „Emigrantų“ kūrėjai.

Kitas pasakojimas – apie lietuvius krizės nukamuotoje Graikijoje. Vieni kraunasi lagaminus ir grįžta, kiti – ignoruoja krizę ir pradeda naują verslą. „Emigrantų“ kūrėjai kalbėjosi su Jurgita Montvydaite-Skarentzos, lietuvių bendruomenės Graikijoje pirmininke. Ši moteris pasakojo apie emigrantų lietuvių padėtį bei apie pačių graikų sprendimus, bandant išlipti iš sudėtingos šalies padėties.

Aktyviai mediatekos lankytojai domėjosi ir intelektiniu žaidimu „Auksinis protas“. „Vienos šalies religijos pagrindinis altorius yra 305 centimetrų aukštyje. Kas tai?“ – klausimas, į kurį atsakymą kaip dukart du turi žinoti kiekvienas lietuvis, suklupdė antrojo žaidimo finalininką.

Įdomi LRT žiūrovams buvo ir pirmoji „Misija: Vilnija“ laida. Laidos vedėja – žinoma atlikėja Katažina Zvonkuvienė – pakvietė į gimtąjį savo kaimą, kur ją pasitiko iki šiol viešumos vengusi mama Halina. Tačiau kasdienybe laida neapsiribojo. Laidos žurnalistai analizavo prekybinius ryšius tarp Lenkijos ir Lietuvos: ne tik lietuviai važiuoja į kaimyninę šalį ieškoti pigios produkcijos – krepšių krauti lenkai važiuoja ir čia. Lietuvos totoriai parodė kur kas ramesnę ir santūresnę gyvenimo pusę, nors jų bendruomenė – blaškoma emigracijos.

1.       „Mūsų gyvūnai“

2.       „Gyvenimas“

3.       „Emigrantai“

4.       „Auksinis protas“

5.       „Misija Vilnija“