Naujienų srautas

Tavo LRT2020.01.31 13:01

LRT – etiškiausios žiniasklaidos apdovanojimai

LRT.lt 2020.01.31 13:01

Sausio 30 d. Vilniuje vyko pirmą kartą Lietuvoje surengti etiškos žiniasklaidos apdovanojimai. LRT žurnalistai atsiėmė du apdovanojimus – LRT RADIJAS pripažintas etiškiausia radijo stotimi, LRT TELEVIZIJA – etiškiausia televizija.

„Visuomeninis transliuotojas LRT visada kelia tikslą teikti visuomenei kokybišką turinį, patikimą ir patikrintą informaciją, atspindėti nuomonių įvairovę. Žinoma, visiems pasitaiko suklysti, tačiau etikai skiriame išties didelį dėmesį: veikia LRT žurnalistų patvirtintas etikos kodeksas ir etikos komisija, rengiame mokymus žurnalistams, esame aiškiai užsibrėžę ribas tarp kokybiškos žurnalistikos ir sensacionalizmo“, – sako LRT generalinė direktorė Monika Garbačiauskaitė-Budrienė.

Apdovanojimų rengėjai, tarptautinės programos už aukščiausius standartus žurnalistikoje „Media4Change“ analitikai visus praėjusius metus stebėjo Lietuvos nacionalinės ir regioninės žiniasklaidos priemonėse skelbiamą turinį apie visuomenės grupes, kurių atžvilgiu yra didžiausia socialinė distancija, ir analizavo jį pagal tarptautinius standartus atitinkančius kiekybinius ir kokybinius kriterijus.

Apdovanojimai buvo skirti penkių kategorijų laimėtojams: televizijai, radijui, nacionalinei spaudai, regioninei žiniasklaidai ir naujienų portalui.

„Media4Change“ veiklą pradėjo 2009 metais, jo komandą sudaro nevyriausybinių organizacijų, žurnalistikos ir žmogaus teisių ekspertai iš skirtingų Europos šalių.

Visuomeninis transliuotojas LRT veikia trijose žiniasklaidos platformose (radijuje, televizijoje, naujienų portale) ir vienija septynis žiniasklaidos kanalus bei programas. LRT yra vienintelė visuomenės informavimo priemonė Lietuvoje, kuri naujienas transliuoja visą parą – jas kas valandą rengia LRT RADIJO žurnalistai.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą