Tavo LRT

2020.01.31 11:13

LRT PLIUS – naujas kino žurnalas „Čia kinas“

LRT.lt 2020.01.31 11:13

Nuo šio šeštadienio, vasario 1 d., LRT PLIUS eteryje pradedama rodyti nauja laida „Čia kinas“, vedžiosianti kino mylėtojus po kino pasaulį – pristatysianti ir aptarsianti jo aktualijas bei svarbiausius įvykius.

Pasak kino kritikės, LRT prodiuserės ir vienos iš laidos kūrėjų Lolitos Bytautaitės, siekiama kurti gyvą ir įtaigią kino laidą visiems, mylintiems kiną. „Laidoje žiūrovas išgirs pripažintus kino žinovus ir išgirs kokybiškus vertinimus. Tai yra laida apie kiną čia ir dabar, kiną su pliuso ženklu – kokybišką, originalų, savitą ir tikrą. Įtraukiantį ir šiek tiek provokuojantį. Nuo lietuviškų kino aikštelių iki tarptautinių festivalių laiptų, nuo kino legendų iki šių dienų kino personalijų. Kino žurnalo kūrėjų komandą domina viskas, kas yra svarbiausia kino pasaulyje“, – naujosios laidos idėją apibendrina L. Bytautaitė.

Pirmoji kino žurnalo „Čia kinas“ laida bus skirta vienam žymiausių XX amžiaus kino režisierių Federico Fellini, kuriam šiemet būtų sukakę šimtas metų. Laidoje dalyvaus filosofas, Vilniaus universiteto Filosofijos instituto profesorius, rašytojas, vertėjas iš italų kalbos Kristupas Sabolius.

Laida taip pat bus skirta ir kino aktualijoms – po Lietuvą keliaujančiam prancūzų kino festivaliui „Žiemos ekranai“. Kūrybininkė Dovilė Filmanavičiūtė pasidalys kino rekomendacijomis – šį kartą apie kino teatruose pasirodančią lietuvių režisieriaus Vytauto Puidoko dokumentinio filmo premjerą „El Padre Medico“.

Laida „Čia kinas“ – kiekvieną šeštadienį per LRT PLIUS nuo 10.00 valandos.