Tavo LRT

2020.01.30 09:17

Lietuvos gyventojai mano, kad LRT indėlis į šalies demokratiją yra svarbus

LRT.lt 2020.01.30 09:17

7 iš 10 Lietuvos gyventojų (71 proc.) mano, kad LRT prisideda prie demokratijos Lietuvoje, rodo pernai lapkričio–gruodžio mėnesiais atlikta reprezentatyvi apklausa.

Patrauklūs rinkimų debatų formatai, Lietuvai svarbių datų minėjimas ir įsimintinų įvykių transliacijos, tiriamoji žurnalistika ir naujienų patikimumas, faktų tikrinimo ir sprendimų žurnalistikos projektai – kasdien informuodama visuomenę ir įgyvendindama įvairias pilietiškumą skatinančias bei kritinį mąstymą ugdančias iniciatyvas LRT prisideda prie demokratijos šalyje puoselėjimo ir stiprinimo.

„Visuomeninis transliuotojas svarbus ne tik savo kuriamu turiniu. Jis atlieka svarbią misiją stiprinant pilietinę visuomenę, kuri yra vienas iš demokratijos kertinių akmenų. Aukšti žurnalistikos standartai, turinys, kuriamas ne orientuojantis į reitingus, bet į svarbą visuomenei, taip pat tiriamoji žurnalistika, Lietuvai reikšmingų istorinių datų minėjimas ir svarbių įvykių tiesioginės transliacijos, gyventojų įtraukimas į svarbius šaliai politinius procesus – tai yra tik dalis LRT kuriamos vertės visuomenei pavyzdžių, kurie turi įtakos demokratijai Lietuvoje“, – sako LRT generalinė direktorė Monika Garbačiauskaitė-Budrienė ir priduria, kad LRT turi tikslą šį rodiklį, parodantį, kokia dalis gyventojų mano, kad LRT prisideda prie šalies demokratijos, nuosekliai auginti.

Ypatingas vaidmuo LRT tenka rinkimų metu. Pernai jų vyko net keleri. LRT rengė ne tik įstatymais numatytas agitacines laidas – Savivaldybių tarybos ir merų rinkimų metu išvažiuojamąsias debatų laidas regionuose rengė LRT RADIJAS, prezidento rinkimų debatus ir tiesiogines transliacijas iš Simono Daukanto aikštės Vilniuje – LRT TELEVIZIJA. Šiemet Lietuvos rinkėjai rinks Seimo narius. Visuomeninis transliuotojas jau pradeda rengtis jiems ir kviečia gyventojus į diskusiją, kokias rinkimams skirtas laidas jie norėtų matyti LRT TELEVIZIJOJE ir kitose LRT žiniasklaidos platformose.

Didelio visuomenės įsitraukimo sulaukia ir kitos LRT iniciatyvos, skirtos svarbiems įvykiams nušviesti ar prisiminti. Viena jų – Baltijos kelio 30-mečio minėjimas ir jam skirtas koncertas „Vienybės banga“ Katedros aikštėje Vilniuje. Tarp reikšmingiausių praėjusių metų LRT tiesioginių transliacijų – 1863–1864 metų sukilimo vadų ir dalyvių perlaidojimo ceremonijos, Berlyno sienos griūties 30-mečiui paminėti skirto koncerto, Kariuomenės dienos parado ir apdovanojimų ceremonijos transliacijos.

Dar vienas LRT projektas, reikšmingai prisidedantis prie skaidresnės ir stipresnės Lietuvos kūrimo, antruosius veiklos metus skaičiuojantis LRT Tyrimų skyrius, tiriantis ir analizuojantis visuomenei svarbius įvykius, galimus korupcinius galingųjų ryšius. LRT Tyrimų skyriaus žurnalistai jau atliko keliasdešimt svarbių tyrimų, kurie pastūmėjo reikšmingus pokyčius viešajame sektoriuje. Pernai žiemą startavo ir dar viena LRT tiriamosios žurnalistikos iniciatyva – melagingų naujienų formatus demaskuojantis projektas „LRT faktai“.

Šiems projektams ir iniciatyvoms LRT ir šiemet skirs didžiausią dėmesį, taip pat imsis naujų. Vienas naujausių projektų – metų pradžioje startavęs sprendimų žurnalistikos projektas „LRT ieško sprendimų“, kuris ne tik nagrinėja Lietuvai aktualias problemas, bet ir pasitelkdamas ekspertus bei užsienio šalių gerąją patirtį ieško tinkamų sprendimų.

2020-aisiais toliau bus stiprinamas LRT.lt portalas ir kuriamas polapis pasaulio lietuviams LITUANICA, rengiamasi Nepriklausomybės 30-mečio atkūrimo minėjimo projektams. Taip pat bus stiprinamas jau dabar didelio susidomėjimo sulaukęs pernai sukurtas naujienų anglų kalba polapis – LRT ENGLISH.

Visuomeninis transliuotojas LRT veikia trijose žiniasklaidos platformose (radijuje, televizijoje, naujienų portale) ir vienija septynis žiniasklaidos kanalus bei programas. LRT yra vienintelė visuomenės informavimo priemonė Lietuvoje, kuri naujienas transliuoja visą parą – jas kas valandą rengia LRT RADIJO žurnalistai.

Reprezentatyvią apklausą LRT užsakymu pernai lapkričio–gruodžio mėnesiais atliko rinkos tyrimų bendrovė „Norstat“, apklaususi 1 004 šalies gyventojus, vyresnius nei 18 m. amžiaus.