Tavo LRT

2020.01.27 17:39

LRT tikslina Delfi.lt publikacijos teiginius

LRT.lt 2020.01.27 17:39

Visuomeninis transliuotojas LRT tikslina sausio 27 d. Delfi.lt portalo publikacijoje „LRT Tyrimų skyriaus žurnalistas pripažintas pažeidęs Etikos kodeksą“ išsakytus teiginius dėl pernai rugsėjo 4 dieną LRT Tyrimų skyriaus žurnalisto Mindaugo Aušros paskelbto tyrimo „LRT tyrimas. Milijonai eurų nuomonei pirkti – kalbama apie šešėlines schemas žiniasklaidoje“.

LRT Tyrimų skyriaus vadovė Indrė Makaraitytė:

2019 m. rugsėjo 4 d. LRT.lt publikuotame LRT Tyrimų skyriaus parengtame straipsnyje „LRT tyrimas. Milijonai eurų nuomonei pirkti – kalbama apie šešėlines schemas žiniasklaidoje“ rašoma:

Šiemet, likus kiek daugiau nei mėnesiui iki savivaldos rinkimų, Kauno savivaldybės administracija už daugiau kaip 57 tūkst. eurų nusipirko viešinimo paslaugas portale „Delfi“. Naujienų portalas įsipareigojo skelbti pranešimus spaudai, reportažus ir straipsnius ne tik naujienų sraute, bet ir savo socialiniame tinkle „Facebook“.

Kauno savivaldybė, paprašyta paaiškinti, kodėl tai sutampa su rinkimų kampanijos laikotarpiu, teigia, kad sutarties sudarymas politinės kampanijos metu – atsitiktinis. Anot atstovo Arnoldo Bukelio, pirkimas inicijuotas pernai rudenį, bet procedūros užtruko tris mėnesius. Savivaldybės duomenimis, per pusmetį pagal 57 tūkst. eurų vertės sutartį portale pasirodė tik 2 straipsniai – abu apie vaikų globą“.

Būtent dėl šių dviejų pabrauktų sakinių Delfi.lt redakcija kreipėsi į Visuomenės informavimo etikos komisiją argumentuodama esą kuriamas įspūdis, kad Kauno savivaldybė 57 tūkst. eurų sumokėjo tik už du straipsnius.

Tačiau LRT.lt publikuotame straipsnyje taip nėra teigiama – žurnalistas Mindaugas Aušra tik konstatuoja, kad prieš rinkimus buvo pasirašyta sutartis tam tikrai sumai ir kad LRT.lt publikacijos rengimo metu iš viso pagal šią sutartį buvo parašyti du straipsniai.

Delfi.lt taip pat ginčijo, kad LRT.lt publikacijoje jiems nebuvo leista pasisakyti. Tačiau ir tai nėra tiesa – LRT.lt publikacijoje yra pateikiamas Delfi.lt atstovo komentaras. Priekaištai, kad ne visus, o tik kai kuriuos Delfi.lt atsakymus, pateiktus į žurnalisto M. Aušros atsiųstus klausimus, publikavo LRT.lt, prasilenkia su įprasta žurnalistinio darbo praktika. Žurnalistas turi teisę į informacijos atranką ir pateikia tai, kas, jo manymu, yra svarbiausia esmei perteikti.

LRT nesutinka ir ketina skųsti Visuomenės informavimo etikos komisijos sprendimą.

Taip pat norime pabrėžti, kad LRT nekritikuoja Delfi.lt sprendimo dalyvauti viešinimo konkursuose, tik kelia klausimą, ar valstybės ir savivaldybės įmonėms dera skelbti tokius konkursus, kad už biudžeto lėšas būtų viešinami geri jų darbai būtent rinkiminių kampanijų metu.